Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pittbaba

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #1642 üzenetére

    Hallgattam a tanácsokra, de szerintem az indexelés dolgot rosszul csinálom, kezd gyanús lenni.
    Egyébként már felpakoltam idegnagy szerverre, szóval a vas része megoldódott, nem bosszantom tovább magam az arm procival,csak ha lesz egy céljaimnak megfelelő adatbázis. ( Bár android okosításba kezdtem, SQL feladat lett belőle :D ).

    Az indexeléssel kérdés:
    Sajnos az id-k néhol betűt is tartalmaznak, így csak fulltext indexet enged a mysql. Fulltext indexet ráteszem a kellő mezőkre, ez is megvolt, de nem gyorsult érezhetően.
    Újra kell indexeltetni valamilyen paranccsal a táblát? Vagy az adatokat is teljesen újra kellene tölteni a táblába? :F
    Fórumon írnak sok mindent itt-ott, azt találtam REPAIR-el valahogy megoldható hogy a már táblában lévő tartalmat újraindexelje a mySQL.

    Indexelt táblákat dumpoltam ki a saját szerveremről a távoliba, de most ahogy nézem az export file-t nincs benne indexelés, nem hozta az export, így újra kell az egészet.

    Végre Mysql-en tudok explain kimenetet adni:

    id select_type table type possible_keys key key_len ref rows Extra
    1 SIMPLE routes ALL NULL NULL NULL NULL 313
    1 SIMPLE trips ALL NULL NULL NULL NULL 134307 Using where; Using join buffer
    1 SIMPLE stop_times ALL NULL NULL NULL NULL 2555175 Using where; Using join buffer

    [ Szerkesztve ]

    PH Konfigom: Gigabyte GA-H97M-D3H, i7 4790K,GTX 960, Seasonic SS-620GM

Új hozzászólás Aktív témák