Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sztanozs

    veterán

    válasz lakisoft #1550 üzenetére

    Az elsővel inkább az a gond, hogy a feljesztés előtt ha nincs rendes specifikáció, akkor az adattartalom és adat-reprezentáció komolyan változhat a fejlesztés során. Ilyen helyzetben tényleg hátrány lehet az adatbázis oldal verziókezelése. Azonban az adatbázis felépíthető tisztán text alapú utasításokon keresztül, amit már kezel a verziókezelő. Egyszerűen csak a szöveg alapú reprezentációt kell frissíteni és verziónként új adatbázist készíteni - nem pedig az aktuálist hozzáhegeszteni a fejlesztői verzióhoz. Ilyen módon az adatbázis felépítés (és a tárolt eljárásoik is) is egyszerűen verziókövethetővé válik.

    A második szerintem csak sírás. Adatbázis oldalon bőven elég szerintem az a WSWG megoldás, ami a piacon elérhető - ha az nem felelne meg, amit a motorhoz adnak.

    Ráadásul amint adatbázis szintű jogosultságkezelésre kerül sor nagyon nehéz bekorlátozni egy felhasználó tevékenységét, ha bármilyen tevékenységre kell jogának legyen bármelyik táblán, mert közvetlen adatbázis műveletekkel megy a lekérdezés, frissítés.

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • rum-cajsz

    őstag

    válasz lakisoft #1550 üzenetére

    A verziókezelés használata önfegyelem kérdése. Nem is értem miért ne lehetne a tárolt eljárásokat verziókezelni, hiszen végül is azok is csak sima szöveges "fájlok".

    A második résszel meg egyszerűen nem értek egyet. Vagy mit nevez ő a XXI. század fejlesztői eszközének?

    =Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

  • Lortech

    addikt

    válasz lakisoft #1550 üzenetére

    Örökös vita a tárolt eljárás használata vagy nem használata.
    Én egyik mellett sem kardoskodnék, mert ezer + 1 körülménytől függ, hogy adott fejlesztésben / ellenjavalt, érdemes / kell használni tárolt eljárásokat.
    Csak egy a számtalan, neten fellelhető cikkből, threadből, ahol ez a téma: [link]
    Szinte minden érvre lehet ellenérvet találni ebben a témakörben. Szerintem az a fontos, hogy jól ismerjük a lehetőséges megoldásokat, ezek előnyeit, hátrányait, így lehet jó döntéseket hozni a tervezés, implementáció során.

    Thank you to god for making me an atheist

  • martonx

    veterán

    válasz lakisoft #1550 üzenetére

    "- A tárolt eljárásként írt kódot nehézkes verziókövetővel használni"
    Butaság, miért ne lehetne, bár valóban nem annyira triviális. Én pl. TFS-ben egy külön mappát tartok fenn a DB scripteknek, amik ugyanúgy verziókezelődnek.

    "- Az adatbázisok által biztosított fejlesztői eszközök a 60-as évek színvonalát idézik"
    Ez mondjuk nagyon függ attól, hogy milyen DB-t használunk. Szvsz SQL fejlesztői környezetek közül a legjobb az SSMS, de Oracle vonalon a Toad for Oracle is jó (csak ronda, mint a bűn), MySql vonalon szeretem a Toad for MySql-t (mysql-hez van kismillió jó SQL IDE), PostgreSQL-hez meg egészen használható a PgAdmin.

    Klasszikus hibás programozói attitűd, amikor valaki nem akar megtanulni SQL-ezni (pedig gyakran nagyon hasznos), hanem mindent java-ban, c#-ban, php-ben akar programozni. Én használok ORM-et (sőt mostanra csak ezt), de az ORM-el ha a feladat azt kívánja meg akkor tárolt eljárást hívok meg. Sokan az ORM-et is félreértik.
    Attól, hogy ORM-et használ valaki, miért ne lehetne összerakni DB oldalon egy view-t, vagy egy tárolt eljárást, és azt használni ORM-mel?

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák