Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz sztanozs #1551 üzenetére

    Egyszerűen csak a szöveg alapú reprezentációt kell frissíteni és verziónként új adatbázist készíteni - nem pedig az aktuálist hozzáhegeszteni a fejlesztői verzióhoz. Ilyen módon az adatbázis felépítés (és a tárolt eljárásoik is) is egyszerűen verziókövethetővé válik.
    Igen, ez így van. Lehet adatbázis deploy scripteket írni, nincs ezzel semmi gond. Az eredeti kérdésfelvetés viszont a php topikban volt, méghozzá azzal kapcsolatban, hogy a php kódban implementált alkalmazáslogikát megérné tárolt eljárásként megírni. Na ezzel így már problémák vannak:
    - A php előnye, hogy a verziókövetőben található fileok halmaza és a futtatható kód egy és ugyanaz. Tárolt eljárásokkal elvesződik az előny.
    - A legtöbb php-s projekt olyan kis léptékű, amin már egy adatbázis deploy script elkészítése és karbantartása is túlmutat.

    Nem azt mondom, hogy a tárolt eljárások ne lennének alkalmanként hasznosak, de abban a kontextusban, ahol felmerült a kérdés, egyáltalán nem tartom jó ötletnek.

    A második szerintem csak sírás. Adatbázis oldalon bőven elég szerintem az a WSWG megoldás, ami a piacon elérhető - ha az nem felelne meg, amit a motorhoz adnak.
    Mi az a WSWG?

    (#1555) martonx
    Szvsz SQL fejlesztői környezetek közül a legjobb az SSMS, de Oracle vonalon a Toad for Oracle is jó (csak ronda, mint a bűn)...
    Félreérthető voltam, amire utalni szerettem volna, az a programozási nyelv (mondjuk PL/SQL) és annak a szolgáltatáskínálata, na ez az, aminek 60-as évekbeli hangulata van.

    A többire kb. válaszoltam feljebb. A lényeg, hogy nem azt állítom, hogy tárolt eljárást írni rossz ötlet lenne, hanem hogy az esetek többségében nem ad semmilyen előnyt, cserébe növeli a komplexitást.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák