Új hozzászólás Aktív témák

  • Ákombákom2

    csendes tag

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Ez mind szép kedves szellem, de hogyan is próbálod a bevételi oldalad növelését megvalósítani? Még több munkával? Ne röhögtess... Seftelés, okoskodás, sutyi mutyi??? ok de mit tegyen az akinek ez nem világa, nem ért hozzá? Ja tanulja meg? Ne má... Ez nem megoldás, mint ahogy a kiadások lefaragása sem. Legalábbis hosszútávon. Mert elöbb utóbb mit fogunk lefaragni? Hol van az a pont, amikor azt mondjuk ELÉG! Innen már nincs mit lefaragni, mert mondjuk a rakottkrumpi is minden második vasárnap luxusa, mert mondjuk a turkálóbol vett ruha csak nagynéha kerül az asztalra,(mondjuk amikor a régi már lefoszlik rólad) vagy mondjuk már rég kikapcsolták a netet, a telefont, a mobilodat 364 napja nem töltötted, és elfogyott a gyertya és nincs pénzed újat venni? Mert mindíg van lejjebb... Csak kérdés meddig bírjuk józanul.

    A szüleid példáján pedig ne szomorkodj, mert ezzel ítéletet mondassz felettük, ehhez pedig csak istennek van joga. Felneveltek téged, és talán még 1,2,3 stb... testvéredet. És ezt nem úgy tudták megtenni, hogy időközben nem mondtak le semmiről, sőt... Ha másként szeretnél élni tedd, de a korral és a tapasztalattal majd együtt fog járni az is vélhetőleg hogy nem minden az anyagi javak. Azokat a sírba nem viheted magaddal. Persze tudom addig is kell hogy legyenek, de nem szabad hogy az anyagi dolgok irányítsanak bennünket.
    Most akkor az anyagi dolgok vannak értünk, vagy mi értük...?

    Spórolás? Dicséretes dolog ezen gondolkozni, törni a fejünket ám valamennyire magam is szellem cipöjében járok magam is, és szeretném inkább azon törni a buksimat hogy miként tehetném jobbá a sorsomat, na persze én nem annyira az egyén szintjén. Én inkább közösségileg tennék ezért. Van ezzel még így valaki? Szívesen venném... :K

Új hozzászólás Aktív témák