Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brooster

    újonc

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni Tőletek, mert eléggé elvesztem a soundbarok világában, mindamellett, hogy rengeteget olvasgattam róluk magyar és külföldi oldalakon egyaránt.

    Adott egy kis (12m2-es) hálószoba, ami kisgyerekek miatt most gyakorlatilag az egyedüli "mozi" szobaként funkcionál, amikor már mindenki alszik :) . Emiatt nem is keresek most a nappaliba soundbart. A hálószobában az ágy közvetlenül falra van tolva, a fejrésznél mindkét oldalon kis hálószoba komód van, amire akár hátsó hangfalak is helyezhetők. Értelemszerűen szemben lévő oldalon van a tv a falon, ami alá szintén a falra szeretnék soundbar-t vásárolni, de persze itt kis lebegőpolcos megoldást is el tudok képzelni.

    És akkor hol akadtam el? Nagyon megköszönöm, ha az alábbiakra válaszokkal tudnátok segíteni (ha pedig már felmerültek ezek a kérdések, akkor tényleg elnézést, de nem volt időm végigmenni az előzményeken):

    - Ha jelen esetben a hátsó falnál ülünk, egyáltalán érdemes-e Dolby Atmos soundbarban gondolkodni? Van-e érzékelhető különbség az Atmos és nem Atmos hangzás között ilyen esetben. Ezt tényleg csak azért kérdezem, mert falnál ülünk, tehát a hátunk mögé vagy fölénk nem tudunk hangfalat tenni.
    Ha a soundbar Atmos hatása érzékelhető, akkor a Samsung és LG soundbarok esetében is 3-3 opciót néztem: HW-q70-80-90r; és SL8-9-10y.
    - És akkor a legnagyobb dilemma. Kicsi a szoba és a hangerő sem kritikus szempont (nem fogjuk "bömböltetni" :))) így nyilván nem szeretnék indokolatlan összeget költeni soundbar-ra, ha alapvetően nem is lenne lehetőségem a különbségeket kihallani. Ha jól tudom, akkor egyedül a Samsung HW-Q90R-nek van hátsó upfiring hangfala. Ebből szerintetek észlelhető lenne bármi az én esetemben?
    Ha nem, akkor a 6-ból 1-gyel szűkült a kör... Nyilván, ha az atmos hatást se hallható ki ilyen esetben, akkor teljesen más irányba kezdek el nézelődni, de feltételezzük, hogy igen :)
    - A másik dilemmám: a 3.1.2. vs. 5.1.2. közötti különbség észlelhető egyáltalán a fent leírt adottságok mellett?
    - Érdemes-e esetleg kiegészítő hátsó hangszóró szettben (is) gondolkodni? (Úgy láttam mind az LG-nek, mind a Samsungnak van ilyen, de értem és tudom, hogy ezek egyike sem a Q90R-hez adott upfiring rear kit, hanem sima hátsó hangszórók)

    Összességében én a Q80R-rel szemezek a legjobban, de érdekesnek tartom a Q70R + hátsó hangfalszett kombót is, mivel tudtommal a Q70R-ben nincs oldalra irányított hangszóró pár a soundbaron, így tesztek alapján nincs meg a Q80R-hez hasonló sourround élmény. Kérdés, megoldja-e ezt a két hátsó hangfal a sourround élményt?

    Még nyilván lenne számos kérdésem, de ezekre, ha választ kapnék, akkor sokkal könnyebb lenne a választás. Előre is köszönöm a segítségeteket!

    Üdv:
    brooster

  • brooster

    újonc

    válasz Snoop27 #7185 üzenetére

    Szia Snoop27!
    Nagyon köszönöm a válaszodat. Igen, sokáig szemeztem vele, végül csak az Atmos hiánya miatt engedtem el. Aztán persze, ha a fenti első kérdésemre az a válasz, hogy nem hallanám ki az Atmos hatást, mivel falnál ülök, lehet, hogy rosszul teszem. Valóban egy kiváló bar, majd számolj be róla lszi, én a magam részéről kifejezetten kiváncsi lennék rá :)

  • brooster

    újonc

    válasz gertitorpe #7186 üzenetére

    Szia gertitorpe!

    Köszönöm szépen a részletes választ. Nagyon sokat vittél előre a döntéshez. Nem akartam a kérdéseimmel irányítani, így külön örülök annak, amit írtál. Pont ez volt a fejemben, hogy 3.1.2 + hátsó hangfalak talán jobb döntésnek ígérkeznek surround szempontból, mint a “sima” 5.1.2. hátsó hangfalak nélkül. Nekünk egyik oldalon teraszajtó van függönnyel, a másikon két ajtó más helyiségekhez, szóval ha nyitva van/lenne bármelyik, meg alapból is, elképzelni nem tudom, hogy a “visszapattanó” virtual surroundból mi jönne át a végén. Valószínűleg nem sok extra... :) (ha rosszul gondolom, szóljatok, de most ezt látom logikusnak).

    Így viszont a végső döntéshez már csak két eldöntendő kérdésem maradt:

    -Q80r+hátsó hangfalak, ergo “7.1.2” adna-e bármi pluszt szerinted/szerintetek a Q70r+hátsó hangfalakhoz “5.1.2”-höz képest? Megéri-e a plusz kb. 40eFt-ot ez a sztori, vagy totál felejtő?
    -És végén a márka: én is olvastam, hogy a Samsung tesztek és vélemények alapján jobban teljesít. Viszont a tv-m LG Oled B6, amihez azt gondolnám “kompatibilisebb” lenne (a fentiek függvényében) vagy egy LG SL8Y + rear kit vagy LG SL9Y + rear kit. Számít a márka egyezőség vagy nyugodt szívvel mehet a Samsung, nem származik ebből hátrány?

    Még egyszer köszi a gyors segítséget!
    Üdv:
    brooster

  • brooster

    újonc

    válasz Marko_ #7200 üzenetére

    Köszi szépen a választ. Csak ne írnátok ennyien, hogy Nektek Q90r van, mert a végén az lesz, hogy elborulok és azt veszek :)... viszont viccet félretéve, ugye jól értem, hogy nem probléma (mivel eddig senki nem jelezte) az, hogy közvetlen a hátsó falnál ülök? Szóval az Atmos ettől függetlenül akkor kihallgató valamennyire és így is szebb hangzást ad, mintha nem lenne?

  • brooster

    újonc

    válasz #80977664 #7235 üzenetére

    Ugyanebben a helyzetben vagyok/voltam. 12nm hálószoba, este filmezés, gyerekek alszanak, szóval minden klappol :)
    Én végül a Q80R mellett döntöttem, ami mellé megy majd a 9000s szett. Ez így egy virtual 5.1.2-nek az upgradelese 7.1.2-re. Gondolkoztam még a Q70R-ben + 8500s hátsó hangfalak (javasolták is), de végül az előbbi lett. Ennek oka, hogy nem vészes az árkülönbség és valamennyire azért mégis hiszek a Q80R oldal irányú hangszóróiban surround szempontból.

    A Q90R gyakorlatilag ugyanaz, mint a Q80R hátsó hangszórókkal. Egyetlen különbség, hogy a Q90R hátsó hangszórói felfelé irányba is adják a hangot és ettől az 7.1.4 és nem egy összerakott 7.1.2. Magyarul plusz két felfelé irányú hangszóró van a Q90R-rel a rendszerben. Árban viszont 120e a különbség. Na ezt tudtam én a 12m2-es szoba miatt, úgy, hogy a falnál ülünk villámgyorsan elengedni :) Ennyire nem vagyunk whitefülűek...

    Tudom, hogy a Q80R+9000s kombó egy ekkora szobába, viszonylag moderált hangerőn hallgatva egy erőmű, de később simán kimehet a szett a nagy szobába, szóval én így gondolkoztam. És nem fél évre vettem, hanem reményeim szerint évekre meg lesz a helye. ;) Ja és ma meg is hallgattam vásárláskor. Elképesztő...
    Remélem, hogy valamennyit tudtam segíteni.

Új hozzászólás Aktív témák