Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LimpetDrone

    csendes tag

    Egy 30 m2-es szobába (néző kb 2,5-3 méterre a TV-től) milyen soundbart javasolnátok 100 e alatt? Igazából filmnézésre lenne használva 90%-ban. Fontos hogy legyen rajta HDMI bemenet ami le tudja venni az audio sávot és tovább tudja küldeni a videó jelet a TV-nek (ide kerülne egy Chromecast). Illetve egy mélynomó sem ártana hozzá. Egy 50LF652-es LG TV hez kerülne.

    [ Szerkesztve ]

  • LimpetDrone

    csendes tag

    Nemrég vettem egy LG NB 4540-es soundbart egy LG 50LF652V TV-hez. Optikai kábellel van összeötve a kettő (ARC is megoldható de eddig ugyan az az eredmény). Először LG sound syncet használtam (optikait), de egy idő után feltűnt hogy PCM 2.0-n jön a hang akkor is ha a TV lejátszóján egy 5.1-es filmet nézek. Aztán átváltottam sima audio out-ra a TV-n és megjelent az a Dolby hang a projektoron. Eddig rendben is van (már ha attól eltekintünk hogy az LG sound sync erre miért nem képes).

    Viszont ha a Chromecast-ot rákötöm (akár direktben akár a TV-n keresztül), csak PCM 2.0 hang jön át. Próbáltam Plex-et illetve Google Movies-t de semmi. Volt ezzel valakinek tapasztalata?

    Hasonló a gondom a PC-vel (bár ez nem biztos hogy teljesen idetartozik de hátha tud valaki mondani valamit rá). AMD HDMI audio out-ra kötöttem a sounbart. A gép nem ismeri fel hogy ide stereon kívül lehet mást is küldeni, és ez is PCM 2.0 ként jelenik meg a hangprojectoron. Egyszerűen nem találtam rá megoldást hogyan lehetne kierőszakolni egy rendes DD hangot PC-ről soundbarra

Új hozzászólás Aktív témák