Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F_Peter

    őstag

    válasz Laca19 (a) #3267 üzenetére

    Igen, leírtad. Egy percig sem kritizáltam a hozzászólásod, teljesen rendben volt. Csak arra utaltam, hogy sajnálatos hogy ez a dolog így működik a Médiában. Elmész meghallgatod, az egyikre azt mondod hogy "aztamindenit", a másikra azt hogy ez nem is olyan jó; meg is veszed az "aztamindenit" típust, pedig az sajna nem valami minőségi cucc, de ott mégis annak tűnt. A tv-kkel is ez a helyzet, meg még sok egyébbel is (pl. egyiken hd felvétel a másikon meg SD).

    A mélynyomó akkor van jól beállítva a szakik szerint is, ha nem tudod megmondani hogy van mélynyomó, de kielégítő a mély hang és ahol kell nagyot szól, máskor pedig csak kiegészít és teszi ezt pontosan ott ahol kell. Ebbe beleszól az adott terület, a padlózat, a bútorzat, a mélynyomó elhelyezése, stb. és ezekhez kell beállítani a mélynyomót. A soundbarok egy része ad erre lehetőséget a másik fele pedig belövi egy általános felhasználásra és kész. Mind a kettőnek meg van a maga előnye és hátránya.

    Én egy 5.1-es rendszert használtam ezelőtt, a maga korában az milliós cucc volt és nagyon sok idő volt mire összeállítottam darabonként. Na annál a rendszernél aztán bőven lehetett állítgatni és élveztem is, így nekem az állítgatós verziók jobban bejönnek. :)

    gurus: Persze, egyértelmű. Én arra jutottam (ahogy feljebb írtam anno) hogy legjobb ha a tv-t kivonjuk a képletből, hogy azok hozzá se nyúljanak a hanghoz inkább. Nálam egy médiabox illetve egy BD lejátszó adja a hangot, persze néztem tv-n is hogy milyen, de sajnos nagyon lerontja az egészet. Például ez is erősen beleszólt a mélyhangokba és az összképbe.

Új hozzászólás Aktív témák