Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pilóta

    nagyúr

    válasz gbors #67657 üzenetére

    De csak az első évad sajnos. Utána inkább szánalom...

    Aki él és nem boldog, az téved!

  • Yodamest

    addikt

    válasz gbors #67657 üzenetére

    Mi is szerettük asszonyal az Into the Badlandset, a későbbi évadok is egyébként jók, nekem teljesen ül ennél az imdb 7.9-es értékelés. Szórakoztató és ami miatt még tetszik, hogy komolyan veszi magát. (ez nálam fontos mert a szórakoztató, de magát nem komolyanvevő filmeket kimondottan nem szeretem) Női karakterek adják esztétikailag is rendesen benne, akit nem említettél Tilda (Ally Ioannides) is nagyon aranyos és jól mozog. ;]

  • Frod

    addikt

    válasz gbors #67657 üzenetére

    Nagyon szerettem, nem egy felső polcos sorozat, de megvolt a maga hangulata.

    Do you see the white shadow?

  • gbors

    nagyúr

    válasz gbors #67657 üzenetére

    Into the badlands S02 (2017) és S03 (2018-2019)
    Hehehehehe, ez aztán egy érdekes trip volt :D
    A 2-es szezon még viszonylag gyanútlanul zajlott, tipikus 2-es szezonjaként egy túl sok mondanivalóval nem rendelkező sorozatnak - a sztori érdektelen, a karakterek érdektelenek, de az első évad értékeinek (harcok, képi világ) megtartása miatt még éppen nézhető a dolog. Egy nagy plusz van benne: behoztak egy komikus karaktert, ami általában egy ilyen sorozatban rituális öngyilkossággal ér fel, viszont itt remekül sült el - Nick Frostnak már a megjelenésétől röhögni kell, ráadásul ömlik belőle a fapofa brit humor, jó szövegeket írtak neki, és ezeket remekül adja elő. Amikor pedig harcol - hát az végképp rekeszizom-szaggató.
    Valami hasonlót vártam a 3-as szezontól is, de úgy fest, az alkotók itt koncepciót váltottak, és szimplán fullba toltak mindent. A kreténséget több fronton is, a harcokat, a wuxiás látványvilágot, Emily Beecham vagányságát, Nick Frost ökörségét - abszolút szintet lép a sorozat minden téren, legyen az jó vagy rossz. Igazából az jó elgondolás volt, hogy az addigi belterjes badlands-konfliktusokba bejön egy külső fakció. Ők aztán mindent fel akarnak forgatni azzal, hogy mindenkinek odaadnák a dark giftet a régi tech felélesztésével plusz soksok voodoo nyammogással - úgy általában orbitális marhaság az egész. Ehhez hozzáraktak egy remek sötét látványvilágot, és egy váratlanul komplex, többszintű szociopata főgonoszt, akihez találtak egy remek színészt is Babou Ceesay személyében. Szóval párhuzamosan fogtam a fejem azon, hogy mi történik, és roppantul jól szórakoztam azon, hogy hogyan. A látványba fektetett rengeteg munka máshol is látszik - számtalan remek színorgiás jelenet volt, kiválóan fotózott és koreografált harcok, néha már Jackie Chan-es szintre ugorva a környezet legvalószínűtlenebb elemeinek felhasználásával.
    Sajnos a végére eléggé elfogyott a szufla - ami már csak azért is érdekes, mert a 16 epizódos 3. szezon igazából két szezon - a 8. rész olyan mini-szezonzáró jellegű, és a 9. rész csak közel egy évvel később érkezett. Idő tehát volt, de ennek ellenére az utolsó 4 epizód teljesen leereszt. Tele van idióta fordulatokkal és döntésekkel (amikor Lydia elment egyedül meggyilkolni Cressidát, a voodoo-like boszorkányt, aki nem sokkal korábban véres esőt varázsolt, ott kevés híján kihajítottam a sorozatot), ordító plot-armorokkal, a harcokban nemigen van már ötlet, és egyre több látványbeli hiba is becsúszik. Nagy nehezen aztán eljutunk a végéig, és egész tisztességesen le is lett zárva - van ugyan némi cliffhanger a végén, de a becsületes fajtából, úgyhogy nem marad irritáló hiányérzet amiatt, hogy nem folytatják a szériát.
    A 2-es évad egy gyenge 5 pontot ér, a 3-as meg nagyon sok jóindulattal 6-ot - vannak igazán nagyszerű pillanatai, de sajnos a legrosszabbakat pont a végére sikerült összegyűjteni.

    #értékelés

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák