Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz lezso6 #67530 üzenetére

    Ha a könyv alapján írod, hogy gagyi azt elfogadom, nem olvastam.
    Viszont maga a sorozat szerintem nem gagyi (megvalósítás, színészi játék szempontjából), legalábbis a gagyi az nekem jóval lejjebb van. Szerintem van ebben munka rendesen.
    Lehet, hogy kevesebb résszel/évaddal jobban jártunk volna, lehetett volna pörgősebb az egész. (45-60perces részekből áll, utóbbiak sokszor elég hosszúnak tűntek.)

    Maga a rejtély -a való világunkat bemutató filmtekercsek és azok származása- sokszor háttérbe szorult de legalább nem lehetett sokáig tudni hová is fut ki az egész.
    (A vége lett gagyi? Már nem nagyon rémlik.)

    Én nem bántam meg, hogy megnéztem legalább ez valami más volt mint a többi amit nézek.
    De az is igaz, hogy nem egy felhőtlen, gyorsan darálós szórakozás...
    Nem vagyunk egyformák.

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz lezso6 #67530 üzenetére

    Ezt nem tudtam hogy ő írta, így már érthetőbb, 1963-ban még bőven aktuális volt. Mindenesetre a 2000-es évekre már jobban örültem volna ha átültetik egy új fiktív rendszerbe, de lehethogy nekiveselkedek egyszer. A Scanner Darkly(2006)-t is Philip K. Dick írta, sztem az meglepően jól sikerült, és a hangulata nagyon hasonlít ahhoz ami a könyveiben van.
    Lehet hogy tévesen, de disztópiába sorolom a Walking Dead-et, Westworld-t is, de a legjobb fellelhető az a Szolgálólány meséje sorozatban. Nem is a sorozatbeli rendszer kidolgozottsága a legjobb, mert az eleve eléggé a háttérbe van tolva, viszont a szereplők viselkedése ahogy adaptálódnak, és ahogy az önbecsapásaikkal szembesülnek, vagy épp elmenekülnek előle, abban a szereplőket alakító színészek szinte brillíroznak. Nehéz megunni mert az újonnan belépő szereplők mindig hoznak az őrület konyhájára egy újabb adag sütnivalót, de a régiek receptjeibe is folyton kerül valami addig nem tapasztalt adalékanyag. Vannak megható részek, de gyakran lehet rajta röhögni is mennyire találó.

    Kérek egy számot a jútútú

Új hozzászólás Aktív témák