Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duwad

    tag

    válasz otto14 #695 üzenetére

    Sziasztok,

    én is gondolkozom az 1 V és 5 V között, kérdésemre a lenti összehasonlítást kaptam máshol:

    "Kamerában valamivel jobb az 1 V (telefotó lencse, optikai zoom), viszont szerintem feleslegesen nagy a kijelzőjének felbontása, az 5 V akkuidőben jobb, plusz kisebb méretű.
    Ha fontos a szélesebb körben használható kamera, én csak akkor adnék ki többet az 1 V-re"

    Xperia XZ-m volt nagyon sokáig, amíg céges Samu A23 5G-t nem kaptam a dual sim miatt, de szeretnék visszatérni a Sonyhoz. Elsősorban hétköznapi noob szinten fotózás, használat, , sok telefonálás, netezés, zene hallgatás lenne a cél, emiatt jó lenne a jó akkuidő. Hallottam olyat, hogy elvileg a hívások hangja nem olyan jó minőségű 1V és 5V esetén sem? 2 SIM kártya és 1 memória befér egyszerre a telókba? A mérettől is kicsit félek, azért hajlok jobban az 5 V irányába meg azért 60k az 60k... (:

    Ezeket nézve tudnátok véleményeket, tapasztalatokat írni kérlek az 1 V-ről, vagy ha olvastatok bármit az 5 V-ről, akkor azzal összehasonlítva ? :)

    Nagyon köszönöm,
    Duwad

    [ Szerkesztve ]

  • Duwad

    tag

    válasz Xaels #708 üzenetére

    Köszi az infókat. Az eSIM részhez lenne még annyira kérdésem, hogy neten olyat olvastam, miszerint csak az UK-s verziós 1 V-ben van ilyen opció, a többi országnak, amelyiknek no. CT72 típusú azoknak nincs. Neked itthon vett telód van, abban van ?

  • Duwad

    tag

    Sziasztok,

    végül engem is "belevittetek a rosszba" :) Kedden lesz 1 hete nálam a készülék, Samsung A23 5G-ről váltottam és vásárlás előtt sajnos nem volt lehetőségem kézben fogni a készüléket, ezért váratlanul fogadott a kialakítása, a tapintása, de legfőképpen az, hogy mennyivel keskenyebb az A23-hoz képest. Eleinte fura volt, hiszen ahhoz voltam szokva, de hamar összebarátkoztunk :)

    A Sony UI, menü nagyon tetszik, az alap kék-fekete stílus teljesmértékben megvett kilóra, gyönyörű a kijelző, a kép és tetszik a testreszabhatóságot mértéke, minősége. Akár telefont, akár UI-t nézve a letisztultság, a modern stílus sugárzik belőle.

    A fotózáshoz teljesen tudatlan vagyok, de az automata mód nagyon szép képeket készített, a videózást még nem próbáltam. Maga a telefon nagyon gyors, minden szinte azonnal ki-bekapcsol rajta.

    Negatívként azt tudom felhozni, hogy a fényerő nem elég erős alacsonyabb szinten, a zseblámpa fénye a Samsunghoz képest gyengébb, tompább , a töltés elég lassú, de ha az akksi élettartama nő ezzel, akkor nem zavaró. A sztereó hangszórók XZ esetében jobban észrevehetőbb volt, mint itt, minőségre jó, de halknak érzem az A23-hoz is, bár lehet én lettem rosszabb hallású a korral :DD

    Elsőre így hirtelen ennyi ami feltűnt a telefonnal. Összességében a saját fanatizmusom a Sony iránt, vagy amiatt mert tényleg jó telefon nem bántam meg az árát, annak ellenére, hogy órákig ültem a rendelés előtt, hiszen hihetetlenül sok pénzről van szó. de úgy érzem szerelem volt elsőlátásra és az is marad nagyon sokáig.... Egy újabb 7-8 évig biztosan mire újra lesz ennyi pénzem :DD

  • Duwad

    tag

    Nekem szerencsére egyik fentebb leírt probléma sem jelentkezett, osztott képernyőnél meglepő módon néha nagyon beakad/lassul a telefon, mintha nem bírná el, máskor meg semmi baja(lekopogva). Így a sok tapasztalat után azóta is ott csücsül a frissítés és nem tudok dönteni... Érdemes felrakni, vagy félve, hogy ront a helyzeten, inkább üljön még ott? :DD (Vicc kategória egyébként, hogy egy frissítésen ennyire kell izgulni, hogy rakja e fel az ember vagy sem)

Új hozzászólás Aktív témák