Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lugosi #38880 üzenetére

    A NAS otthon kicsit hit kérdése ma már. A mindennapokban, békeidôkben, jó opció a felhô, bár én kevésbé szeretem - még ha kicsi is - a cash-flow-t érintô költéseket (Kyosaki sem ajánlja) és inkább kitolom egyben, vagy nem lépem meg a dolgot.

    Olyan ez, mint a streaming vs. helyben letárolt zenék, video-k kérdése.

    Míg sérülékeny világunkban minden jó, jó.
    Opció.
    A modell mûködik, mindkét fél számára.

    Amint azonban beüt valami szar, legyen az jogi szabályzás, vagy feltörik, vagy belemásznak (ahogy a Gmail fiókokba ugye), vagy kiköltözöl vidékre gyönyörû helyre és nincs 5G / 4G is köhög, stb stb stb, az online felhasználást bukod, az élményed, miszerint "na leülök már kicsit a gép elé..." eléggé leredukálódik a "b+" szintjére, míg helyre nem jön a sávszél, a technika, az akármi is.

    Mindenre készülni nem lehet, és csak paranoiásoknak "kell", de én mióta NAS-ba csorgattam egy tetemesebb összeget pár hónapja, uuuuuuh. Naaagyon nagyon nagyon nagyon jó. :K Ha kis IT vénád is van, akkor pedig olyan szoftver is bôven akad, amivel biztonságosan eléred távolról is anélkül, hogy mondjuk a publikus internetre kitennéd a géped.

    Szerintem tömegek (és cégek) élnek rendkívül felelôtlenül és átgondolatlanul a cloud technológiák kényelmével, anélkül, hogy tisztességesen áraznák azok rizikóit is. De gyakran néznek engem ezzel a hozzáállásommal maradinak, csak szerintem ami a házad falai között van, annak több esélye van ott maradni, mint ami a felhôben van, hiába jönnek azzal, hogy betörnek Hozzád, a felhô pedig több datacenter, bunker kvázi, miközben a 44 évem alatt 1 betörésem sem volt, jó környék, jó hely, erôs ház, erôs ajtó, a cloud-ok pedig ki vannak téve a logikai hibáknak is, a szabályzók kénye-kedvének is, és Te is annak, hogy ha véletlenül is nem tudják levonni a havidíjat Tôled, azonnal tartja a markát és ajjaj.

    Szóval igazából megközelítésbeli eltérés van cloud és home-NAS között, a kérdés az, otthon tárolnád-e vagy felhôben, másnál.

    Otthonra amúgy NAS sem fontos, elég az SSD-n kidolgozás után áttenni a HDD-re, vagy kettôre, azokat meg ki a polcra és béke, akkor sem raid-el, sem egyéb további biztonsági fokozatokkal nem bíbelôdsz, gyakran már ez az ultraminimum is elég. A vonalzó másik vége a rommá cizellált korábbi megoldások "ÉS" logikával ötvözése, mindet egyszerre. :)

    A NAS akkor kellhet, ha rendszeresen vissza-visszanyúlsz az adatokra. Ha csak letárolod, hogy meglegyen + az SSD-d leürüljön a következô menethez, még a NAS is overkill.

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák