Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz madgie #101 üzenetére

    Na gondolhatod itt Bp-en milyen a levegő... csak épp nappal se száll fel a köd (szmog).

    Amikor belemerül a dark frame készítésbe a gép, akkor el se tudja menteni a képet?
    Belegondolva még sose csináltam bulb-os képet nex-el. Azt se tudom, hogyan indul és kell leállítani az expót.

    Hosszú expóról jut eszembe.
    /off topic e3-ammal pár hete lőttem éjjel néhány képet. Lényeg, hogy nekem alapból sorozatlövés módban van a gép és az állványra rakás kedvéért áttettem előzetes tükörfelcsapásra. Jóval később vettem csak észre, hogy a sorozat módot hiába iktatja ki az előzetes tükörfelcsapás mint mód a sorozat kiiktatja a dark frame készítést és egy rakat képhez nem készült. Amikor észrevette azon a helyszínen utána mindent újralőttem, de így is volt sok képem, ami csak sima expóként volt meg. A jpg képeken ezeken voltak is színes "csillagok" :) Akkor lepődtem meg, amikor kíváncsiságból megnéztem a raw képeket. Érdekes módon a dark frame nélküli raw-ból ACR-el hívott képeken se volt rajta a mák. :Y
    Ezt nem igazán értem. Valamit tud pluszba az acr, vagy raw esetén nem kell dark frame?

Új hozzászólás Aktív témák