Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyorgy87

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítsetek kérlek, mert teljesen tanácstalan vagyok, hogy mit lehetne még tenni, hogy a problémámra választ találjak. (Már úgy vagyok vele, hogy ha negatív az sem baj, de legalább tudjam már, hogy miért nem megy amit szeretnék.

    A lényeg:

    Vettem egy Sony Bravia KDL-43W750 készüléket, beépített WiFi van, ami szuperál is, viszont sajnos DLNA-t nem tudja. Még ezzel sem lenne bajom, mert van WiFi Direct. Sikerült csatlakozni a tv-hez, sikerült átenni a képet is, hogy hanggal együtt ott tudom nézni a filmet. De egy baj van csak, hogy kizárólag SD minőségben tudom teljes képernyőn élvezni a filmet és nem fullHD-ben.

    A jelenség:

    Ha egy 720p-s, vagy 1080p-s filmet átrakok a tv-re akkor gond nélkül át is teszi, viszont a képarány 4:3 lesz egy 16:9-es film esetében is. Gépen amikor indítom, akkor tökéletesen látható, hogy szélesvásznú videót indítottam.

    Mi lehet ennek az oka? Elég kellemetlen, mert azért elég borsos ára van és ha már tud ilyet, akkor miért nem rendesen? Összenyomódnak az emberek és természetellenesen megnyúlnak függőlegesen, továbbá két fekete sáv van jobb és bal oldalt. Ugye a képarány miatt.

    Nem lehet képarányt állítani, nem lehet semmit, színeket, jeleneteket, fényerőt lehet és csókolom.

    Mi okozhatja ezt? Van erre megoldás? Mert ha már fullHD tv-m van, jó lenne úgy nézni a filmeket is.

    Előre is köszönöm a segítségeteket és a tippeket is!!!

Új hozzászólás Aktív témák