Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz jeka #342 üzenetére

    Nem igazán értem a kérdést. :(
    A serviio tudja az mkv-t lejátszani, pontosan ezért jó, mert a tv nem tudja.
    A tv-t viszont nem lehet erre rábírni, mert sem külső winchesterről, sem pendrive-ról nem játszik le mkv-t usb-n keresztül. A SONY úgy gondolja, hogy ne töltsünk le filmeket, hanem vegyünk bluray lemezt, illetve bluray-lejátszót. Valahol érthető, mert azt is gyártanak, meg a filmgyártásban is részük van. Én reménykedem, hogy hátha egy firmware frissítéssel megoldják egyszer, hiszen sokan úgyis megkerülik médialejátszóval, stb a bluray-lejátszó megvételét. Nem hiszem, hogy amit más gyártók tv-je tud azt egy sony ne tudná, inkább csak nem akarja.
    Egyébként úgy is megoldható valamennyire a lejátszás, hogy ha notid van, akkor hdmin összekötöd a notit a tv-vel, és a tv így monitorként viselkedik.
    Én nem használom, mert a hdmi csatlakozós notim munkahelyi, ezért nem szeretném filmnézéssel meghajtani. :)
    Remélem segítettem.
    Szia!

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz jeka #344 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy azért kell mert ha serviio nem kódolja át, akkor mkv-ként kapja meg a tv, de azt ugye a tv nem tudja lejátszani. Ha engeded, akkor a servvio átalakítja olyanná, amit már a tv is lejátszik, emiatt a lejátszás elején érdemes pause-ni egy kicsit, hogy ne szaggasson a film induláskor, majd egy kis idő múlva indítani, hogy a serviio elhaladjon a konvertálással.
    Jó filmezést!

  • szagnes69

    aktív tag

    válasz jeka #346 üzenetére

    Teljes mértékben egyet értek veled. A tévének nagyon szép a képe, nekem a kezelése is egyszerű, ha tudná az mkv-t játszani, akkor jobban versenyhelyzetben tudna lenni.
    A kérdésedre nem igazán tudom a választ, bár szerintem nem változik a minőség, de csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Összehasonlítottam a médialejátszóval lejátszott filmeket a PC-ről serviioval lejátszott filmekkel. Nagyon sok filmet teljesen egyformán játszottam le serviioról és DUNE-ről (ez a médialejátszónk). Azzal a kis trükkel, a pause-val kellet csak segíteni. Ezek általában kisebb bitrátájú filmek voltak. Aminél gondom volt az a 3D-s filmek vagy a 2D-s 1080p-s filmek esete, de ott sem a képminőséggel volt baj, hanem azzal, hogy szaggatott a film. Az Avatár 3D mkv (25 GB) fájl sokszor elérte a 33 MB/s annál voltak gondok, ezt az értéket egyébként a DUNE mutatta nekem. Ez gyakran megállt, és egy picit áthallásosabb volt, mint a DUNE-ről.
    A másik fórumon javasolták, hogy egy értéket állítsak át a servvio-n, de nekem akkor sem lett jobb. Szerintem a hálózatunknál van gond, mert van ahol wifin megy át a film.
    Az mkv-s fájlok egyébként nem egy az bluray minőségűek. Az igazi egy bluray lejátszón lejátszott bluray film lenne, de nekünk nincs ilyen. Szívesen kipróbálnám a tv-t egy ilyen filmmel, mert ahogy a fórumokon olvastam az sokkal jobb, mint az mkv-s változat, az a fullhd minőség 3D-ben is.
    Az alábbi link arra a fórumra utal, ahonnan én is kaptam az információkat. Ott starline a nevem. Ott le van az is írva, hogy milyen értéket és hol kell átállítani a jobb lejátszás érdekben. Hátha tudnának válaszolni a kérdéseidre, illetve olvass vissza sok hasznos dologról is írnak. :)
    [link]
    Szia!

Új hozzászólás Aktív témák