Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz cellardoor12 #54754 üzenetére

    Nem írják annak. Az adott kritériumra adott pont már árulkodó.

    Ha belegondolsz... a 2:3 pulldown miatt egy 60 Hz-es panel eleve képtelen kadenciahelyesen lejátszani a 24p tartalmakat. (A 120 Hz-es panel esetében legalább a lehetőség adott. Egy-két rosszul sikerült szoftverimplementáció miatt van olyan tévé, ami még így is tud szaggatást produkálni natív módon, pl. TCL X10.)

    Ők is éppen azt írják, hogy ha "szénné interpolálod", akkor javul a helyzet, de a judder teljesen nem szüntethető meg (nem meglepő módon).

    Ám azt is sokszor elmondtam itt a fórumon, hogy ha valakinek a szeme nem érzékeny az ilyesmire, annak az ilyen tévé is tökéletesen jó lehet.

    Én azt viszont - tisztelettel - nem tudom innen a távolból megmondani, hogy Te melyik csoportba tartozol. :N

    A cimborámnak pl. még úgy sem tűnt fel adott tévén a judder, stutter, röcögés, szaggatás, "térugrás", stb., amikor oda-vissza tekertem a filmet, és mutattam neki a képernyőn, hogy mire figyeljen, és mindig szóltam, hogy "Most... ott... látod?".... Nem látta. :)

    Szerencsés. Egy tényezővel kevesebb, amit figyelembe kell vennie, amikor televíziót vásárol.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák