Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bowman3

    csendes tag

    Asus Strix B350-F Gaming és MSI B350 Gaming Pro Carbon közül szerintetek melyik a jobb vétel?
    Kb 2ezer forint van jelenleg köztük (via PCX), felszereltségben kb megegyeznek, kivéve hogy az msi 4+2je duplázva van V_core oldalon 8+2re, a strixé pedig SoC oldalon duplázott 4+2.

    Vélemények? :(

  • bowman3

    csendes tag

    válasz Márk #572 üzenetére

    Hasonló kérdés merült fel bennem is amikor tavaly összeraktam a konfigomat.
    ASUS ROG Strix B350-F lap 1600-as Ryzennel, tavaly augusztusi vétel. A hozzá választott Corsair Vengeance LPX 2x4GB 3000MHz kit XMP profiljával még a bootolás sem jött össze, ez valahol csak 2100MHz környékén sikerült, de ekkor is sorozatos alkalmazás fagyást, alvásban ragadást és egyéb ínyenc anomáliákat okozva a windowson belül, ami konkrétan használhatatlanná tette a gépet. A szetten idegből túladva bevásároltam, egy a P*X-nél akkor kapható egyik legdrágább szettbe, egy Dominator Platinum 2x4GB-s 3000MHz-es KITbe. Az eredmény hasonló volt, annyi különbséggel hogy ők már néha együtt bootolni sem voltak hajlandóak, függetlenül az órajeltől vagy feszültségtől. A jelenségen nem segített semmilyen tweak; SoC fesz emelés, különböző finomhangolások a RAMok időzítésével kapcsolatban, mind az akkor elérhető legfrissebb UEFI-n természetesen.
    Kb 2 hónap tesztelgetés és agónia után a megváltást egy harmadik HyperX Predator szett hozta meg, amik tökéletesen mennek a saját 3200MHz-s profiljukkal "out of the box".
    Gyanítom, hogy a két Corsair KIT csak dizájnban tért el egymástól, lévén az azonos kapacitás és "hitelesített" órajel viszont valójában a rá szerelt NAND IC-k tekintetében megegyeztek.

    Érdekes tanulmány volt összességében. Azt nem mondom hogy élveztem. :N

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák