Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz VaniliásRönk #979 üzenetére

    Nem fejjel akarok a falnak menni, azért is nézegetem a totyikokat,hogy mit érdemes venni. 667-es kingmaxnak alapfeszen 840 körül van a vége, majd veszek 800ast és kipróbálom nnak hol a vége. Nyilván nem garantálja a 667-es tuningpotenciálja a 800asét is, de 1 próbát megér. Corsair ramot meg nem fogok venni,a cél az hogy minél kevesebb pénzből minél bikább gépet rakjak össze:) Ezért ultratuningos ram, alaplap szóba se jöhet, semiben meg azért gondolkodom, mert eddig volt 1 pár..és nem volt velük gond..hiába ''csak'' kistestvérei az athlonnak..ami abban nyilvánul meg hogy kisebb az L2, a64 meg nem L2-re gyúr, hanem órajelre.
    A proci tuningpotenciálokat összehasonlítani meg értelmetlen, sok helyen láttam, olvastam,tapasztaltam, a semik jobban tuningolhatók, láttam igazán extrém eseteket is:D Persze gyártástechtől is függ..jó példa volt erre a 939es 3700es sandi proci..E4 ill E6 steppinggel.
    És nem az everest miatt akarom a ramokat 1000mhz környékén járatni, volt egy hivatalos teszt, valami ddr2-t 1200mhz környékén járattak, összehasonlítatlanul gyorsabb lett az összteljesítmény. Hiába ketyeg a proci magasan, ha a ramokkal nem tudja ezt közölni, és még ott van a HT is, ezek a szűk keresztmetszetek. Nyilván nem véletlenül 2 ghz környékén jelentek meg a c2d procik is, azok fsbje is már 1066 mhz ha jól tudom, bővítik az utasításkészleteket, növelik az FSB v HT sebességét, mert a proci ezen keresztül kommunikál az alaplappal.

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák