Keresés

Aktív témák

  • -Devil-

    aktív tag

    válasz khmmmm #27 üzenetére

    Sajnos elég drágát! :( Nem akartam ugyanis, hogy hamar elavuljon. A következő cuccos van a masinában: Egy Adaptec 19160 SCSI vezélő 32 bites PCI-os. 2 Különálló csatornája van egy 50 tűs Ultra SCSI ennek van belső és külső kivezetése is, és belső egy 68 tűs Ultra160 SCSI csatlakozója van, ennél csak az Ultra320 gyorsabb, de ez marha drága, és asztali gépben nem lehet kihasználni (320MB/sec, a PCI busz csak 133MB/sec, ráadásul ezek a kártyák már 64 bites PCI slotba mennek bele. Megy a normál PCI foglalatban is, csak nincs értelme), még az Ultra160 is ''túllő'' egy picit a célon 160MB/sec max. sebességével. A kártyára max. 14 eszközt lehet rákötni. Vinyónak pedig egy 36GB-os Hitachi Ultrastar 10000 RPM-es van, 68 tűs U160 SCSI csatlakozással. Plusz kellett egy SCSI kábel, lezáró ellenállással a végén. Ha nagy fájlokkal kel dolgozni, akkor gyors, ha sok apróval, akkor villámgyors. Ami a legjobban tetszik benne, hogy minden sokkal gyorsabban betöltődik, illetve ha a winyó izomból ketyereg, nem ''fullad le'' a rendszered, ugyanolyan gördülékenyen működik, mintha semmi sem történne a háttérben. Seek-elési ideje jobb mint a WD Raptor-é (HDTach teszt), és magasabb a minimális olvasási sebessége is.
    Na most jöjjenek a negatívumok. Csak egy van, a nagyon magas ár.
    A vezérlő piszkosul drága, kb. 45e FT. A winyó szintén ennyibe került. A kábel pedig 10e FT, de azért mert ez 5 csatlakozós, és lekerekített, a sima olcsóbb (a lezáró ellenállást adják hozzá).

    Ha mindenképp SCSI-t szeretnél, és nem akarsz ennyit fizetni illetve nem akarsz több cuccot ráaggattni a vezérlőre, csak egy winyót, akkor egy olcsóbb is megteszi. Winyóból sem kell ekkora, egy 18GB-oson egy oprendszer ''alap dolgokkal'', progikkal bőven elfér. Egy ilyet kb. 25e FT-ból meg lehet úszni. A kevesebb csatlakozójú, nem kerekített SCSI kábel úgy kb. 5e FT körül lehet.

    Vezérlőnek jó lehet a 19160-as ''kisöccse'' vagy elődje az Adaptec AHA-2940U2W. Ha még lehet kapni. Ez max. 80MB/sec sebességre képes, és ugyanúgy 68 tűs LVD csatlakozója van mint a 19160-asnak (nem fogná vissza ezt a winyót se). Vagy más gyártótól keress hasonló kategóriájút. De mielőtt rohannál a boltba, mindenképp kérdezz meg valaki olyat, aki nagyon otthon van a SCSI világában (mármint olyan értelemben, hogy tudja melyik kontroller melyik winyóhoz, stb.), és csak utána vedd meg, amit szeretnél, én is hetekig jártam utána/olvastam, hogy mit, hogyan, merre, meddig. Sok szerencsét!

    Értek hozzá Pista bácsi! Kék a fázis...

Aktív témák