Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balu28

    csendes tag

    Sziasztok,

    egy 40collos 6030 is került a családba, de nem vagyok tőle elragadtatva. A szinek megjelenítése egyszerűen szörnyű, teljesen mű és túlszaturált. A mozgás darabos és néha szaggat. Nem egy plazmával hasonlítom össze, hanem egy 4 éves 5-ös szériás 42collos Philisem van, ami IPS paneles, és 50Hz-es. Tudom, hogy az a panel sokkal jobb színmegjelenítésben és gyanítom, hogy a Samsung nem 10bites színfeldolgozást használ, bár erről még nem találtam infot.
    Nagyon megköszönném, ha valaki megosztaná velem a beállításait, mert állítgattam már mindent, de a kép nem lett sokkal jobb.
    A másik, hogy azt is viccnek tartom, hogy azért olyan jó ez a tv, mert 100HZ-es panel van benne, de persze a motion plust érdemes letiltani, mert anomáliákat okoz, hát akkor meg mi értelme van a fantasztokus valós 100Hz-nek, hol használja ki az ember?
    Digi kábel digitális adás megy rajta, tehát még csak nem is analóg, de még a HD-s Forma 1 közvetítésnél is nagyon kihozza a 1080i hátrányait (pl rázókövek besávosodnak).
    Nincs olyan funkció, hogy ha 4:3-as képarányú adás jön és abban van mondjuk egy 16:9-es film, akkor automatikusan vágja a fekete csíkot lent és fent. Ilyent csak a Philips tud még mindig(közben ne torzítsa)?
    Egyedül a 3D volt az, amire azt mondom na ez igen, pedig mindenki mondta, hogy gyenge, mert nem Full HD. Ahogy én néztem ez vagy nem igaz, vagy olyan kicsi a különbség 720p és 1080p 3D között, hogy nem vettem észre különbséget.
    Nagyon megköszönném, ha valaki adna nekem nála bevált beállításokat, és ne azt írjátok, hogy 7000-es szérát kellett volna venni, mert inkább Philipset kellett volna venni, ahogy én elnézem, csak ugye ott is az olcsóbb tv-kbe már nem sharp panel van, hanem samsung és azóta elég erősen leromlott a képe. Ez is jelent valamit:) Ezzel gondolom most nem vagyok itt népszerű, csak szerintem elég kevés kritika hangzik itt el.
    Ha csak nekem nem sikerült beállítani rendesen a tv-t, és ez később javulni fog, akkor visszaszívom, de ha egy tv-n ennyit kell bűvészkedni, akkor a nagy átlag bizony rossz beállításokkal fogja használni.

  • balu28

    csendes tag

    Sziasztok,

    az UE65MU6102 VA vagy IPS paneles?
    Tudom, hogy 2017-es modell, tehát már kifutott, de mennyire számít/számított jó vételnek ekkora méretben?

  • balu28

    csendes tag

    válasz ΞΔGLΞ #127130 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Én is ezt az információt találtam, csak az 55-ösre meg IPS-t írtak, így ezért bizonytalanodtam el.

Új hozzászólás Aktív témák