Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bluobluo75

    őstag

    válasz BBéci #54268 üzenetére

    A fullHD aggaszt még, mert az 1024×768-as plazmánk ami van már közel 5 éve, egy LG 42PG200R és azon szép az SD is, de félek, hogy az SD az 1920×1080 felbontáson nagyon szét fog szóródni a pixel.
    De felsorolom mik az előnyök és hátrányok ami most épp foglalkoztat:
    Plazma (×60):
    előnye:
    - jelenleg még az 50"-os is olcsóbb mint az 40"-os F6400
    - amit fent említettem LG plazmánál az SD szép, gondolom a panánál mégszebb
    - itt írta korábban valaki, de még a plazma topikban is, hogy az ×60 (SD is HD is) képminősége a 300-400ezer forintos Ledével azonos
    - a 42 colos plazma ugyan nem sokkal de 2 collal nagyobb, ami fontos mivel max 3 méterről lesz nézve
    - a fekete természetes fekete
    hátránya:
    - sok áramot fogyaszt
    - hajlamos a beégésre
    - és amit ma hallottam, igaz eladótól: nem győznék szemorvoshoz járni <-- de ez nem érdekes
    Led:
    előnye:
    - Elég sok technikai arzenállal van felszerelve
    - Full HD ami az SD-nél nem valószinü, hogy előny :U
    - külsőleg dizájnban szebb mint a plazma, jobban tetszik
    hátránya:
    - a kiszemelt plazmához képest drága
    - 2 collal kissebb mint a kissebb plazma
    - a fekete világít
    ami mindkettőnél hátrány:- amit korábban néztem és számomra érthetetlen, a CI modulnak abszolut nem látom értelmét mert jelenleg a DVB-T csak sima mindig tv-vel jó, amim van műholdas UPC Direct+ -vel nem kompatibilis :(
    Azóta beszéltem egy kábelessel mivel fontos lett volna az, hogy ne kelljen használni a beltéri távszabájzóját, szerinte csak a DVB-S jöhet szóba amire én azt mondtam bunkó volt aki ezt így kitalálta de ez saját vélemény...

    Szóval ha valakinek lenne tapasztalt észrevétele lehetőleg olyan aki már használta vagy a Samsung UE 40 F 6400 vagy a Panasonic TX-P 50×60 vagy 42×60 típusú tévéket az bátran szóljon itt vagy privát!
    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák