Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ORCA58

    addikt

    válasz copperhead #9223 üzenetére

    50Hz 100Hz különbsége.
    Tegnap találtam egy jó kis mkv-s tesztábra videót. Ezzel jól látható a különbség.
    Ez a képe. [link]
    Innen lehet letölteni .[link]
    3 változatban van fenn 23,976 fsp, 24 fsp és 25 fsp A 40C650 mindegyiket hibátlanul lejátssza Pendriv-ról
    A nyíl egy inga amin mozgása közben jól megfigyelhető, hogy mennyit változik a minősége különböző beállításoknál.
    A tapasztalatom.
    Kikapcsolt Motion Plus mellet az állókép hibátlan, de az inga darabosan mozog, homályos, az éle cakkos.
    Az elmosódás csökkentés változtatására nem igen történt semmi, legalábbis én szemmel nem nagyon érzékeltem.
    A torzítás csökkentés viszont annál nagyobb változást mutat. Maximumra nyomva az inga simán folyamatosan mozog, éles lesz, és széle csak igen kis mértékben cakkos. Viszont a kép jobb szélén ahol 1 soronként változik a fekete fehér csíkozás, ha beleér az inga kissé szétesnek a csíkok. Az elmosódás csökkentés ekkor sem változtat semmi.
    Van egy fekete inga is az oldalon, de azzal inkább a LCD tv-k nagy hibáját lehet megnézni. Konkrétan a nagy kontraszt változást nem tudja megfelelően követni a LCD panel.

    A tapasztaltakat filmen is megnéztem. Az Avatar elején, mikor az űrhajó lassan kimegy a képből a képernyő bal alsó sarka irányában. Ugyan azt láttam, mint az ingánál. Kikapcsolva az Űrhajó remegve mozog, és homályos.
    A fenti beállítás szerint bekapcsolva, viszont simán megy és éles lesz a kép.
    Felvetődik bennem a kérdés. Miért az élesség 10 és a torzítás 0 beállítás adja a legjobb képet?
    Szemre ugyan az mint a 0 - 0 beállítás.
    Lehet, hogy az én készülékem nem viselkedik úgy mint a teszt TV?!

Új hozzászólás Aktív témák