Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kori18t

    tag

    válasz ORCA58 #9234 üzenetére

    Nekem is, mint sokaknak a motion plus az egyedin van, azon belül is a "szokásos" 10 és 0 értékeken.Ilyenkor nem vicces az emberek mozgása a filmekben,hanem teljesen okés.De lehet,hogy ezekkel az értékekkel pont úgy viselkedik a tv, mintha a m.plus ki lenne kapcsolva????Nekem igazából fogalamam sincs mi a legjobb beállítás, de az tuti, hogy a normálra állítva nézhetetlen a kép.Nem akarsz még egy kicsit az ingával szórakozni, rájönni és végül megosztani velünk mi a legjobb beállítás az egyéni opción? :) Ezt most komolyan kérdezem/mondom.........

  • copperhead

    aktív tag

    válasz ORCA58 #9234 üzenetére

    Köszi! Az LCD topicban ezt a beállítást ajánlották. Mindent be tudtam állítani ezt kivéve: White Balance: Offset (R,G,B): 28, 25, 24 Gain (R,G,B): 19, 26, 24
    Nekem ez van a fehéregyensúly menüben. Viszont akárhogy állítom a jobb oldalon lévő 1-3 oszlop összemosódik. Meg tudnátok nézni, hogy egyáltalán az LCD TV-k ezt képesek megjeleníteni, vagy túl nagy falat számukra :F
    Ez a kalocsai cég.
    A Samsungnál nagyon segítőkészek voltak,
    az alábbiakat mondták.
    1. Tényleg van 3 nap pixel garancia, bár volt olyan internetes kereskedő aki tagadta. Igaz mindegy mert a távollevők közötti szerződés szerint 8 napig indoklás nélkül elállhatunk, ha ez a lehetőség nincsen feltüntetve a 8 nap 90 nap lesz. Egyébként a kalocsai cég azzal, hogy beüzemelve adja át a TV-t, lehet, hogy megkerüli a jogszabályt. Ahogy a Telenor is. Mondjuk nem tudom, hogy lehet-e önkényesen alkalmazni a jogszabályt.
    2. a melegedés nem probléma.
    3. a pendrivet simán le lehet húzni csak ne lejátszás közbe.
    4. nem tudták megmondani, hogy a Motion Plusnál Tiszta/Normál/Sima/Egyedi mit jelent. Állítólag a Bemutatónál van az, hogy 200Hz-re is felemeli.
    5.a dobozt nem kell megőrizni, ők is ingyen elviszik, mert 10kg-nál nehezebb.

    Valaki látott már egymás mellett 530, 650-et? Kíváncsi lennék, hogy van-e valami különbség a képminőségükben. Egyébként nekem a kalocsai cég is az 530-at ajánlotta, és a Samsung bemutatóteremben is azt mondták, hogy főleg az alul futó feliratoknál jó a 100Hz. Azt is hallottam, hogy a 100Hz-el nem olyan természetes a mozgásmegjelenítés, ezt nem nagyon értem, gondolom a gép rosszul számolja ki a beszúrandó képkockákat. Lehet, hogy a 100Hz csak ilyen speciális tesztprogramoknál látszódik?

    [ Szerkesztve ]

  • copperhead

    aktív tag

    válasz ORCA58 #9234 üzenetére

    Nekem is az 1P kép szétesik, vibrál még akkor is ha nincs ott az inga. A monitorommal, laptoppal, Panasonicnál nincs ilyen probléma. Lehet, hogy ez a Samsung hiányossága?

    Digitális jelet nem csak HDMI-n keresztül lehet továbbítani? Ha igen, akkor igencsak a fogyasztók megtévesztése a UPC reklámja mert a scarton keresztül csak analóg jel jön. Illetve az a kérdés, hogy scarton keresztül jobb a "digitális" képminőség, mint a koax kábelen? Le is írják. "digitális
    Olyan rendszer ahol az információt számértékekre bontva tárolják, melyeket rendszerint bináris formában írnak fel, szemben az analóg rendszer folytonos jelfolyamával. Az ilyen rendszerek ellenőrzik az átvitt adatok helyességét, ezért a digitális átvilelnél csak igen ritkán van minőségromlás."

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák