Új hozzászólás Aktív témák

  • secretgarden

    aktív tag

    válasz AuraSync #49 üzenetére

    Ejha! Na, ezt jó tudni, köszi. Az tény hogy egyik Samsung készülékünk se egy szélvész. A Tab S6 Lite szinten mindenen gondolkozik több (néha 5-6) másodpercet, akadozik. A RAM Plus csak rontott a helyzeten (eleinte kísérleteztem vele, mert ebben a tabletben csak 4GB RAM van), minden még lassabb lett, kikapcsoltam. Ha SD kártyát tettem bele, attól is lassult. Szóval most kikapcsolt RAM Plus-szal és SD kártya nélkül van használva, csak a legminimálisabb dolgok vannak rajta (kevesebb mint egy tucat app, Netflix, Kindle, Duolingo ilyesmik), így használható, de nagyon Trabant-érzés... Play Store app-ok frissítése egy örökkévalóság, mialatt a telefonom (OnePlus 8T) frissít 10-12 app-ot azalatt a Samsung tabletnek 1-et, néha nagy ritkán akár 2-t sikerül frissítenie.. Feleség A52s telója használhatóbb, de ott is van mindennél egy késleltetés, nem hosszú, de pont elég hogy idgesítő legyen és nem értem, hogy például miért tart 6-7 másodpercbe lekérdeznie a telónak hogy mennyi a szabad tárhely vagy memória... Kolléga Fold 5-jén és másik kolléga S23 Ultra-ján is láttam enyhébb meg-megkadást, de azt hittem az attól van hogy ők feltettek vagy 200 appot. (Amúgy az én OnePlus telómon 278 app van és meg se kottyan neki, 3 éves és megy mint a villám.) Szerintem Samsungnál valami szoftveresen lehet eltolva mert pl. az S23-ban tudtommal Snapdragon 8 gen 2 proci van, annak nagyon hasítania kellene. Aztán persze lehet hogy nem hiba hanem feature, nem tudom pontosan a Knox Security részleteit, de gondolom mindent titkosít ami a telefonon van, a titkosítás-feloldás-titkosítás-feloldás állandóan gondolom erőforrást esszik azért rendesen.

Új hozzászólás Aktív témák