Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • makonybela

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy elég fura problémával szembesültem, és kíváncsi vagyok, hogy másnál volt-e már ilyen.

    Sima mezei TP-LINK wr740 router van, 802.11n képes, és főleg arra használjuk, hogy wireless mediaboxon nézzük a desktop PC-n tárolt filmeket. Meg néha munkára.

    Kb fél év gondtalan használat után tegnap este filmnézés közben egyik pillanatról a másikra drámaian leesett az átviteli sebesség (~fél megabit), még az SD film is beszaggatott.

    Nosza, gondoltam, hogy valamelyik kedves szomszéd üzembe helyezett egy új routert ugyanazon a csatornán, amin az enyém szór - volt már ilyen -, de az inSSIDer szerint semmi.

    Veszett tesztelgetés következett, majd 20 perc után oda fajult a dolog, hogy a vezeték nélküli kapcsolaton megszűnt az adatforgalom. Teljesen. Minden eszközzel. A kapcsolat jó, stabil, jelerősség csudálatos, de egyszerűen nem jönnek-mennek a packetek. Desktop gépnél (kábeles csatl) semmi gond.

    Végigzongoráztam a wifi-csatornákat, volt reboot, FW, minden beállítást ellenőriztem, de az eredmény ugyanaz.

    Amikor már készültem frizbiként kivágni az ablakon a routert, még kipróbáltam a rádiószabvány haszánlatának a módosítását. Eddig a default b/g/n mixed módban volt, amit átállítottam b/g mixedre - és láss csodát, minden működik, mint a kisangyal.

    Ezután végignéztem, és hát az van, hogy úgy tűnik, az n szabvány szerinti kommunikációval van gond. (n only és b/g/n mixed módban jelentkezik a hiba, hogy nincs adatátvitel).

    Ettől persze boldog nem vagyok, mert így bár működik, de az átviteli sebesség már nem a régi. (A mediabox egy szobával arrébb lakik, a network test szerint eddig 30-40 megabit folyt - most már csak 10-12, ami egy 1080p-s filmhez már nem biztos, hogy elég. Természetesen az összes szóba jöhető eszköz 802.11n kompatibilis)

    Szóval létezik az, hogy a 802.11n szabvány szerinti rádiókomm bemondja az unalmast? Így egyik pillanatról a másikra?

    Nyilván nem vertem adósságokba magam a router vásárlásánál - korlátozottak a források - de azért erre nem számítottam.

  • makonybela

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #16251 üzenetére

    No, most hogy mondod, azt nem próbáltam. De...

    A következővel sikerült még megfejelni a sztorit:

    Kiderült, hogy a hiba csak akkor lép fel, ha a telefonommal (Sony Xperia U) fel vagyok csatlakozva a wifire...

    Sosem szoktam a telóval wifit használni, mert elég nagy mobil adat opcióm van rajta - szóval nincs rá szükség, viszont tegnap este, amikor elkezdett halódnia wifi, a fene nagy tesztelgetésbe a telefont is bevontam.

    Ma telefon nélkül ültem le, csak notebookkal, és gyönyörűen ment minden b/g/n mixed módban. Na mondom ez fura, már megint szellem a gépben, de aztán felcsatlakoztam a telefonnal is, és paff. A telefonon és a laptopon is leállt az adatforgalom úgy, hogy a wifi kapcsolat él és töretlen.

    Furcsa, mert az Xperia "n" kompatibilis, és azért fordult már elő olyan, hogy használtam vele a wifit, és nem volt gond...

  • makonybela

    csendes tag

    válasz makonybela #16260 üzenetére

    OK, úgy tűnik, a telefon lesz a ludas, mert ezen a szálon viszont már több embert is találtam, aki hasonlóra panaszkodik (Xperia U-val felmászik wifire, és pár másodperc után leáll a teljes adatforgalom minden eszközön)

Új hozzászólás Aktív témák