Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sordoran

    addikt

    Sziasztok!

    Alábbi probléma akadt: van egy TP-Link TL-WR841ND típusú router, ami lehet megadta magát. A jelenség, hogy bekapcsoláskor a power led folyamat világít, az összes többi led pedig felvillan, elalszik, majd pár másodperc múlva újra felvillannak, majd elalszanak, és ezt ismételgeti. Google alapján hardveresen halhatott meg, de érdekel van-e bármi amivel meg lehetne próbálni életre kelteni (resetre, ki/bekapcsolásra, áramtalanítás, újra bekapcsolás, semmit nem segít, nem reagál).
    Ami miatt reménykedem, hogy ezt eljátszotta csütörtökön is, de ott pár percnyi szenvedés, ki/be kapcsolás után újra működni kezdett. (az egész onnan indult, hogy csütörtökön kikapcsoltam míg kicserélték telekomos "digitális elosztót", amiből UTP-n kapta ez a netet, és osztotta tovább)

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz szemesi69 #29893 üzenetére

    Köszi a tippet, bennem is felmerült, hogy lehet köze hozzá, mivel mikor előzőleg jó lett is ki-be dugtam a táp kábelt előtte. Már csak kéne szerezni egy másikat próba gyanánt.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz gorje #29897 üzenetére

    Ha jól értem, akkor a két router vezetéken lenne összekötve. Én próbálkoztam korábban hasonlóval 841-el, de nem jártam sikerrel (a második router nem osztott IP címet a rá csatlakozó eszközöknek, csak ha előtte a fő routerről már kaptak), így maradt a 2 különböző wifi hálózat.
    Amennyiben ez a megoldás is megfelel, úgy kösd a főrouter egyik LAN portjából a kábelt az alrouter (itt a 741-es) WAN portjába. A 741-en belépsz a webes felületre, beállítod a csatlakozás típusát dynamic IP-re, és beállítasz egy különböző wifi SSID-t. Egy dologra figyelj, hogy manuálisan add meg a channel-t, és az különbözzön a fő routerétől.
    Az eredeti elképzelés leírása viszont ITT van, de nekem ez nem működött anno (telekomos ZTE router és TP-Link TL-WR841ND-vel). Itt egyezik a SSID, jelszó páros, akkor a két router ugyanazt a hálózatot fogja lényegében osztani.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    Sziasztok!

    Új net, új router páros van most, de előjött újra egy régebbi hiba. Tesóm gyakran panaszkodik, hogy szar a netje, holott nekem vígan van közben, illetve szülők tabletjén is nem, vagy nehezen töltenek be dolgok. Mint közben kiderült, ők a telekomos ZTE eszközre vannak csatlakozva ilyenkor, míg én a másik TP-Link-re. Ez utóbbi most lett cserélve, és Dynamic IP-re volt állítva, így este nekem is elkezdett a twitch stream akadni, de miután beállítottam a PPPoE pass-through-t a ZTE-n, és a TP-Link is betárcsáz, megjavult rögtön, amint erre a routerre csatlakoztunk. Kérdés, hogy mi okozhatja ezt a hibát? Tesóm és én a TP-Link-el netezünk, az van közelebb, de szülőknek viszont pont hogy a ZTE nyújt jobb lefedettséget. Mikor előjön a hiba egyes oldalak nehezen töltenek be, vagy videó lassan tölt, de a speedtest ilyenkor is alacsony pinget, nagy sebességet mutat.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Gubek-Einste #30018 üzenetére

    ZTE ZXHN H368N a telekomos router, a TP-Link pedig TL-WR841N. Vidék/falu, családi házak vannak itt, szóval nem telített a frekvencia, képet is így nehéz adnom, mivel csak éppen hogy belóg 1-2 másik hálózat gyengén, attól függően melyik szobában vagyunk. Amúgy a ZTE a 3-as csatornán van, a TP-Link 7-esen (előtte 11-esen volt), az a másik 1-2 pedig 8-9-es csatornákat használja, mást nem érzékel a WiFi analyzer. Vagyis a ZTE eszköz csatornájának közelébe se volt másik. (és a hiba előjött a TP-Link-re csatlakozva is, amikor dynamic IP-t kapott a ZTE eszköztől, ez a kettő pedig UTP kábellel van összekötve)
    Amúgy a ZTE eszközre a tablet közvetlen üvegajtón rálát, nekem és tesómnak viszont 2-3 vastag fal is van, így mi TP-Linket használjuk, a speedtest stabilan hozza így a 22/3-at (kábellel is ennyit tud a netünk), míg a ZTE tesómnak előtte 8/2,5 volt.
    Ezek alapján én inkább valami beállítási problémát sejtek, mivel mióta a TP-Link is betárcsáz, nincs hiba ha erre vagyunk csatlakozva (és a ZTE is heti 1-2x rossz ilyen szempontból csak).

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Gubek-Einste #30035 üzenetére

    Pontosan. Amíg a TP-Link csak simán úgy volt csatlakoztatva, hogy dynamic IP, az arra csatlakozott készülékeken is nehezen töltött be ez-az. De így, hogy a ZTE-n bekapcsoltam a PPPoE pass-through-t, és a TP-Link is betárcsáz nincs gond. Kivéve ha a ZTE wifi-jére csatlakozunk. De mondom nem állandó hiba, random heti 1-2x fordul elő, ilyenkor jön apám, hogy a tableten nincs net, átrakom a másik wifi hálózata és jó neki. De mivel nekik a ZTE jele erősebb, az van közelebb nekik, jó lenne megoldani.

    [ Szerkesztve ]

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

  • Sordoran

    addikt

    válasz Gubek-Einste #30037 üzenetére

    A ZTE webes felületen ahol meg lehet adni a csatlakozási adatokat van alatta ilyen opció. Azt kipipáltam, és működik. Egy korábbi ZTE elosztón is így volt, mindkét eszköz tárcsáz, és van is internet, bármelyik eszközre is csatlakozunk rá.

    Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

Új hozzászólás Aktív témák