Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyLine3000

    addikt

    B.U.É.K. mindenkinek!

    Van egy TP-Link WR841N wifi routerem. Kb fél éve vettem hozzá egy TP-Link TL-WA850RE range extendert.
    A netem 90/5Mbit-es. Kábeles. Jön is rendesen a 90mega (a wifi közelében). A Wifi router a nappaliban van, a notimat kicsit odébb használom. Van köztük egy fürdőszoba és egy wc is pár fallal. Értelemszerűen a jel gyengébb, ezért nem jön a 90, hanem max 35-40 mega a wifi routerrel. Ezért is vettem a cuccot, h legyen ott is normális sebességem. A lefedettségnövelő abban a szobában van, ahol a noti. A jel így fullon van, de a sebesség még sosem volt 90 mega, max 30-35. Tehát nem hozza azt, amiért vettem.
    Ha mindkét eszköz 300-as, a jel is fullon van, akkor miért nem jön a sebesség maxon? Így gyakorlatilag fölösleges a jeltovábbító, mert igaz, h a sima wifivel gyengébb a jel, de a sebesség jobb.
    Nem is lesz jobb így sem a sebességem, vagy valamit át kell állítani? Vagy az eszköz nem a legmegfelelőbb?

    Az lenne a lényeg, h ahol használom a notit, ott is meglegyen a 90 mega, ha már az van és ne csak 30-40 legyen.

    Válaszokat előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák