Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz wwwolfman #22747 üzenetére

    Én épp Xiaomi (mi mop essential) után vettem Rowentát egy hónapja.

    Mivel kis lakásom van, nincs olyan része, ahová tilos lenne mennie, így nekem az alapfunkciókkal ellátott robotporszívó tökéletesen megfelel.

    Tudjon porszívózni, és nedvesen feltörölni.
    Sajnos a xiaomi 1 év gari letelte után teljesen meghülyült, olyan helyeken elakadt főkefe hibával, ahol korábban nem (sima, kutya közönséges alu burkolatváltó) a kereke ismét elromlott (gondolom rossz volt a fröccs, és gyenge fogaskerék került bele, fogaskeréktörés...
    Emellett sokszor elfelejtett "beszélni", azaz egyszer csak abbahagyta a takarítást, és dokkolt. Nem mondta, hogy befejezte - ahogy egyébként szokta - csak a dokkolón állva mondta, hogy tölt.
    ...már ha sikerült felállnia. Sajnos az utóbbi hónapokban az se sikerült neki elsőre. Se másodikra, vagy harmadikra.
    Szánalmas volt, ahogy ott vergődött, miközben korábban felment, nem is volt mozgatva a dokkolója..

    Így aztán Rowentát néztem, épp akciózva volt emagon a Serie 45.
    107Ezrerről 69900-ra.

    Az egy hónapnyi tapasztalatom:

    Hangosabb, mint az essential, viszont sokkal kíméletesebb a bútorokkal.
    Dohányzóasztal lábának az essential neki szokott durranni - meg is lökte az asztalkát - a rowenta viszont jobban "látja" pedig ugyanúgy nem lézeres, nem kamerás, sima infra érzékelős. Alig megy neki valaminek, legyen az bútor, fal, vagy épp a lábam, ha épp előtte szaladgálok.

    Többet megy a rowenta, volt hogy 2 órán át takarította a 33m2-es lakást (ami ugye a bútorok, lépcső... miatt jóval kisebb hasznos felület)

    A nedves feltörlés viszont jobban ment az essential-nek, mivel az szivattyús rendszerű vízadagolást tudott, folyamatosan, és jól adagolta a vizet.

    Sajna a rowenta csak gravitációs, azaz három lyukon csepegteti a mopra a vizet. ...és elég hektikusan. Most azzal kívérletezek, hogy nem dugom vissza teljesen a vízbetöltő nyílásának gumidugóját, így jobban csepegtet...
    Előnye viszont, hogy sima csapvízzel lehet tölteni, nem kell desztvíz.

    Applikáció:

    Sajnos a xiaomi mi home alkalmazása nekem nagyon nem jött be. Nagyon lassú volt, ráadásul a robot wifire csatlakozása is nagyon nehézkes volt. A 3. szervizelése után (igen, háromszor volt az első évben szervizben) nem is csatlakozott a robot egyáltalán, így már csak gombbal működtettem a haláláig.

    A rowenta is fura az appot illetően. Bár elsőre, pikk pakk csatlakozott minden mindennel, az app nagyon rosszul frissül. Olvastam, másnál is össze-vissza jelzi a robot akkuszintjét, vagy hogy milyen programban van.

    Mivel eleve csak alap dolgokra használom, nekem kb mindegy is, hogy van app vagy nincs.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Új hozzászólás Aktív témák