Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pjtr

    aktív tag

    Sziasztok!

    Nyomorgat a rezsidémon minket is :)
    A tavalyi fogyasztásom kb 2500m3 gáz volt, úgy hogy néha megraktam a vegyestüzelésű kazánomat is. A házban 21 fok volt, ha elmentünk levettük.
    Ha idén is ez a fogyasztás marad, akkor 5-600e Ft-al kellene többet fizetnem.
    10 cm fehér szigetelés van körben, az ablakaim 4-16-4 üvegezésű 7 légkamrás műanyag ablakok.
    110 nm házban élünk 8 radiátorral fűtjük ki a házat a kb 15 évs FÉG cirkónkkal. (még 3 radiátor vastagcsöves, egy szivattyúval küldöm át a régi gravitációs rendszerből vastagcsöves rendszerből a vékony 5 rétegű csöves rendszerbe, ezt idén még átalakítjuk 5 rétegűre, hogy ne kelljen annyi vizet melegítenie.)

    Szigetelném a fafödémes padlásomat:
    A szobákban a rétegrend így néz ki alulról-felfelé:
    - Gipszkarton
    - kb 5-8 cm légrés (spotlámpa miatt)
    - hőtükör fólia
    - 5 cm táblás közetgyapot szigetelés
    - régi nádas-drotos menyezet
    - 3 cm deszka
    -15 cm fa gerendák
    - 3 cm deszka
    - 4-5 cm salak, sár, töktudja mi.

    "A" Terv:
    Ledobom a tetejéről a salakot, és a gerenda közét kitöltöm 10 cm Közetgyapottal, egy vagy két réteggel. (ez kb 340.000 ft lenne)

    "B" terv
    A gerenda közét kitöltöm 15 cm ásványgyapottal, 2 rétegben. (ez kb 270.000 ft lenne.

    "C" terv
    10 cm közetgyapot, és a tetejére 5 cm ásványgyapot tekercs, vagy tábla.
    (ez is kb 340.000 ft lenne)

    Az ásványgyapot olcsóbb lenne, csak félek attól, hogy összeesik egy idő után mint az üveggyapot.

    Mivel már van szigetelésem a szoba felől 5 cm, így tanácstalan vagyok, Ha kitöltöm a 15 cm, akkor nem lesz légrésem, csak ami a keresztbe deszkázott rossz illesztések miatt marad.

    A legnagyobb nyereség talán a "C" tervvel lenne, de tartok az ásványgyapot időtállósága miatt.

    A fütésre próbálok légcsatornázható klímát venni, sima split klímából kellene 5 db.

    A meleg 20-30 százaléka a födémen keresztül megy el, mivel már van szigetelésem, ezért nem tudom mennyi gázt foghatók még meg a szigeteléssel.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák