Új hozzászólás Aktív témák

  • balojazz

    aktív tag

    válasz axioma #10044 üzenetére

    Én már próbáltam az összes fűtési módszert, amit valaha kiötlött az emberiség. Olaj- és cserépkályhától a konvektoron át a távhős vagy nyílt égésterű kazános radiátorokig, klímás fűtésig, de egyik sem adott olyan komfortérzetet, mint a padlófűtés. Az ugyanis alulról melegít, ezért átjárja a levegőt a plafonig, nem pl a fal mentén szökik föl, majd onnan lassan le, miközben a lábadnak hűvös van (radiátor), vagy légárammal "középen" melegíti a levegőt, miközben a lábad még mindig hideg (klíma) stb. A padlófűtéssel a melegítési és a kihűlési szakaszban is jó a hőérzet. A második telet toljuk vele, de minden egyes napon a mai napig meglepődök, ahogy a vendégek is, amikor mindenkinek melege van, pólóra vetkőzünk, vagy a kölkök pizsamás mezítlábasan hesszelnek, hogy amikor csekkoljuk a hőmérsékletet, csak 21.5-22-22.5 fok van (léghő). Nekem minden más fűtési rendszernél 24 léghőnél van nagyon melegem, itt 21-nél már kezd beütni. És ebben az a jó, hogy végig, márpedig a felfűtési szakasz is órákig tart, a tartás is hosszú, és a kihűlési szakasz is órák klrdése. Egy reggel 6 körül induló padlófűtés délig-koradélutánig fullos, estig teljesen oké, miközben a nettó kazánműködés kb másfél-2 óra, ezért 2 ciklus kell max egy nap, és eddig a napi csúcs 4 m3 gáz volt a leghidegebb időkben 2 szintre, hmv-vel együtt. A padlófűtés az abszolút csúcs, és üzemeltetési költségben is a legjobbak közt van, miközben a bekerülési költség is oké, főleg a legmodernebb technológiával összevetve azt. Röviden: de, a sugárzó felület hiánya komfortérzetvesztést okoz, főleg, ha a talpad alatt nincs.

    Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

Új hozzászólás Aktív témák