Új hozzászólás Aktív témák

  • antee_g

    tag

    Sziasztok!

    Kb. 3 hétet cseréltem le régebbi procimat (3200G) egy 5600X-re, egy MSI B450 Gaming Plus Max lapba. A cpu beállításait BIOS-ba auto-n hagytam csak a memória XMP profilját állítottam be. Beüzemelés után HWmonitor-ba és CPU-Z-be figyelgettem a proci működését, az óarajeleket 1,7-4,65 Ghz között változtatta, a feszültséget 0,2-1,25V között. Az ezt következő 2-3 napba mindig ránéztem, hogy így működik-e, minden rendben volt. Viszont tegnap elött kíváncsiságból ránézve már nem így működött, a frekik 3,6 és 4,65 között kapcsoltak csak 3,6-nál nem kapcsolt alacsonyabbra, viszont a feszültségek kapcsolása megmaradt(többször is ellenőrizve). Bios-ból a legfrissebb(nem béta) volt felrakva, de a mai nap felraktam az utolsó béta-át, hátha változik valami, de eredménytelen. Háttérbe nem fut semmi, feladatkezelőbe ellenőrizve. Energiagazdálkodás Ryzen Balance, min. prociteljesítmény 5%-on, de a többin is próbálva lett, változást nem hoztak. HWInfo64 is monitorozva, de ugyanaz mint a másik két programnál.

    Esteleg találkozott valaki hasonlóval?

    Válaszokat előre is köszönöm.

    üdv.

Új hozzászólás Aktív témák