Új hozzászólás Aktív témák

  • _renton

    csendes tag

    Üdvözlet!

    Az új gépemben ASUS alaplapra integrált Realtek HD, egészen pontosan az ALC883/ALC662 jelzésű hangkártya van. Hátul 3 csatlakozó, elöl kettő (mikrofon, füles). A hátsó hármat használja az 5.1 hangfal, ami zenehallgatáskor (mp3, flac...), filmezéskor (avi, mkv...) szépen működik, k-lite codec packot használok. Kipróbáltam pár régi és új játékot: A COD MW 2-ben, a Prototype-ban, az Assasins Creedben semmi gond nem volt a hanggal. A pár évesek közül a Half Life 2 és a Prey is szépen szól, ráadásul 5.1-ben!
    De Crysis-nél és a Bioshock-nál jelentkezett egy nagyon zavaró probléma. A Crysis hangja már a menü alatt serceg, akadozik, szinte elviselhetetlenül, és habár a kép fagyás nélkül megy, emiatt lehetetlen élvezni a játékot.
    A Bioshock-nál még összetettebb a gond. Alapból a logók és a menü alatt szépen szól a zene, a játék indítása után viszont egyáltalán nincsen hang. Ajánlották, hogy futtassam win XP sp2 módban (ja, mert nem is mondtam, win 7-em van). Így már volt hang a játék alatt, de ez is iszonyatosan sercegett. Aztán kaptam még egy fura infót: Win 7 módban, egyszerűen dugjak be valamit a mikrofon kimenetbe, és lesz hang. Ez is igaz, de a sercegés így sem múlik el.
    Természetesen drivereket, kodekeket próbáltam frissíteni/állítgatni, de hiába. A fentiek alapján viszont mégis úgy tűnik, hogy a hangkártyámmal/driveremmel van gond.

Új hozzászólás Aktív témák