Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asturel

    őstag

    válasz sgeza #605 üzenetére

    Próbáltam, de nem jött be. Igazából amik kellettek "workaroundok", azok már adottak voltak a platformon (ipq806x), gyakorlatilag csak annyit tettem, hogy csináltam egy device tree-t/configot (ami régen kernel-ben board volt), az annyit tesz, hogy definiálva vannak gpio/irq, stb.. (kiguberáltam a zyxel-től kapott forrásból) nincs semmi tákolás, hivatalos openwrt (trunk/master/snapshot).

    Egyedül az 5Ghz wifi a kérdéses jelenleg, arról meg gőzöm sincs, hogy fog-e működni (vagy előbb megunom :D). Ha sikerül működésre bírni akkor kicsit komolyabban letesztelem a cuccost aztán az is lehet, hogy kijön valami blocker hiba is ;] . (Jelenleg csak hálózatról tftp-ről felbootolom az uimage-t aztán konstatálom, hogy még mindig nem kel életre az 5Ghz)

    Írtam amúgy a netgear-es developernek, hogy megosztaná-e velem a device configot, illetve hogy van-e újabb kernel driver. Megnéztem a netgear oldaláról leszedett drivert és koppra ugyanaz mint a zyxeles, szóval azért jó esélyt látok rá, hogy ez működni fog /valamikor/. :D Van egy olyan érzésem (mivel kernelben nem láttam az említett timeout hack-en kívül mást), hogy valami ~5 karakteres módosítás a configban lesz a nyertes :D, mint az emmc-nél is..

    Flash layout sem para szerintem, más hivatalosan támogatott eszközöknél is láttam, hogy újrarendezték a layout-ot.

    Mindenesetre ígérni nem ígérem, hogy lesz valami :D, NSS (hardveres nat) se került be (még -- bár nekem vannak kétségeim -- community szerint meggyőző érv az ekkora performance boost) hivatalos openwrt-be, anélkül szerintem nem éri meg (kimértem anno, software offload nélkül a NAT throughput ~300-400 mbit, vele 800mbit, de ilyenkor is 100% SIRQ CPU használat van, hardveres nat-tal /ilyenkor gyk. csak a 2 segéd CPU van csak használva, igazából a "fő" soc alatt is 4 CPU mag van -- 2 NSS core csinálja a crypto, pppoe, wlan offloadot/ viszont gyakorlatilag 1-2% CPU használat mellett kihajtja a 1/1gbitet).

    Nem akartam ennyire belemenni vagy fals reményeket kelteni :D , nagyon side projekt nekem ez, sikerült jó áron beszerezni eggyel újabb qcom soc-os routert mint ez, így kíváncsiságból estem csak neki ha már itt van és még a serialt is korábban megcsináltam :D, sok időt nem fogok beleölni az biztos, akkor inkább elmegyek takarítani és veszek egy normális routert :D

Új hozzászólás Aktív témák