Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz t72killer #85 üzenetére

    "VGA-t 2018-ban úgy tűnik nem érdemes venni"

    Dehogynem ! :D Ha nem 4K 60Fps a cél, akkor bőven lehet válogatni majd az előző generációból. A bányákból már ömlenek a kártyák, melyek többsége még bőven garis. Már láttam 40 alatt RX470-est garanciával, 50 alatt 3GB-os 1060-at. Ez szépen magával húzza a felsőbb kategóriát is, hisz senki sem fog 15-20%-al nagyobb teljesítményért 50-60%-al magasabb árat adni. Ha pedig dugig lesz a használt piac bőven jó ár/értékű karikkal, és mindenki onnan vesz, akkor az meg értelemszerűen húzza magával az új karik árát is. Hol láttál te új 8GB-os 580-ast megjelenéskor 80-ért ? :D A zöldek RTX szériája nem fog bezavarni a képletbe, hisz a felső kategóriát max. a 10-15 százaléka veszi az embereknek, főleg kis hazánkban. Az AMD nem hoz ki mostanában semmit, és az NV sem nagyon erőlteti a 2070-esnél kisebb szériákat egyenlőre, mert nem tudná jó árban eladni. Ha minden igaz, 2070-esek 200 körül lesznek, ami kb. 1080-as szint lesz, amit meg már 120-ért lehet kapni használtan ( 1070-es meg 100, meg alatta kicsivel ). Szóval nem irigylem most a VGA gyártókat. Hét bő esztendő után jön a hét szűk esztendő, mint a bibliában. :D

    Már majdnem beleszaladtam egy jól árasított használt, de garis kareszba, meg a 8GB-os 580-ason is elgondolkodtam 80-ért, de úgy érzem mégis várok kicsit, majd jó lesz 2/3-ad áron a karácsonyfa alá. :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák