Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    MFM és XT-IDE mellett azért létezik 8 bit isa SCSI vezérlő is, és ott van 20 megásnál nagyobb lemez is. Volt nekem is ilyen vezérlőm, valami fekete full magas meghajtóval, ha jól rémlik tán 300 mega körüli volt. Lehet hogy még meg is van valahol.
    Aztán az MFM mellett volt még RLL controller is, de azt az adatsűrűséget nem nagyon bírták az MFM hdd-k. Az első pc hardvereim közt volt ilyen párosítás, commodore partykon voltak kint akkoriban egy cégtől, turkálós dobozokban voltak mindenféle "rossz" hardverek. Onnan tudtam összeszedni 10 megás MFM hdd-t, egy RLL vezérlőt, trident 8900-as vga kártyát (annyi volt a hibája hogy egy rajta levő ellenállás egyik lába nem volt rajta gyárilag beforrasztva, ezt félretettem mert még évekig nem volt hozzá monitorom), hercules kártyát, xt alaplapot 640kB rammal (2 sor 64k-s és 2 sor 256k-s ram volt benne). Az a hdd az RLL vezérlővel párosítva tudott ~12 megát, mert a vége felé jópár mega bad sector volt rajta, ott már nem bírta az RLL kódolást.
    Gépházam nem volt, az alaplap egy fa lapra lett rögzítve. Tápegység saját gyártású förmedvény volt több trafóval, diszkrét alkatrészekből felépítve. AT táp csatlakozóm sem volt, egy megfelelő vastagságú nyák lapból lett kialakítva, ami szorosan illeszkedett az érintkezők és a mögötte levő műanyag lap közé. Sokáig ment így, aztán lett egy Commodore PC20 házam amibe végül be lett építve.
    Néha kedvet kapok hogy előszedjem a régi cuccokat szüleim padlásáról, de az asszony már az otthoni c64-re és amiga500-ra is elég sandán néz pedig többnyire a garázsban vannak, elő sem merem kaparni a pc-s dobozokat. :(

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák