Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz GregLac #663 üzenetére

    Kétnyelvű számlát ad, de egyértelmű, hogy ez nem magyar számla. Már csak az áfa mértékéből is egyértelmű, ami 20%. A könyvelőt kell megkérdezni, amivel általában csak egy baj van, ők sem tudják, hogy mi jó és mi nem, ezért aztán inkább nem szeretik.

    Jelen esetben a (651) hozzászólás lehet a biztosabb megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • Soká

    senior tag

    Sziasztok!
    Itt is megkérdezem, használ-e valaki a gyári kamera app-on kívül mást fotózáshoz? Én próbáltam vagy ötöt de minden app elég gyászos eredményt hozott, amin kicsit csodálkozom...

  • Soká

    senior tag

    válasz trebrona #1123 üzenetére

    kicsizee, trebrona, punky10

    Köszönöm az észrevételeket. Én alapvetően elfogadom a Redmi 3s fotós képességeit, nem vagyok elégedetlen vele. A gyári appal is elégedett vagyok, és bár elég fapados, csupán 1-2 apróság hiányzik belőle. Ezért próbálkoztam volna külső appokkal. Itt alaposabban leírtam a rossz tapasztalataimat.
    Viszont örülök, hogy itt is feltettem a kérdést, mert a punky10 által javasolt Camera ZOOM FX-FREE idáig a legjobb eredményt hozta a kipróbált appok közül!! És már ez is valami. De - és itt jön a de - még ez is gyengébb mint a gyári. A bal oldali az FX a jobb a gyári szoftver képe. A részletek a kép közepéből vannak kivágva 100 és 200%-ra nagyítva. (nem akarok szőrszálhasogatni - de mégiscsak foglalkozom fotózással, tehát érzékeny a szemem a részletekre, ezt nézzétek el nekem.)

    trebrona, nekem a gyári appból gyakorlatilag egyetlen dolog hiányzik és csodálkozom, hogy nincs benne, az expokorrekció. vagyis, hogy például tudjak alulexponálni egy képet ha akarok, mert például egy sötét színpadkép esetén az arcok beégnek. [kép] [kép] És ha alulexponálhatnék, akkor lehetne alacsonyabb az ISO, lehetne gyorsabb azáridő, ami mind javít a kép minőségén.

  • Soká

    senior tag

    válasz Viktor0610 #1127 üzenetére

    Na, hát nem véletlenül csodálkoztam... Még írni is akartam, hogy esetleg én vagyok vak?
    És igen, én vagyok vak, mert már pár éve szemüvegre szorulok ha apró betűkről van szó. Azokat a nyilacskákat pedig jól eldugták :) De nem is eldugták, meg nem is a vakságom, csak annyira a kis körre összpontosítok exponálásnál, illetve jobbkezes lévén az ujjammal pont eltakarom azokat a bizonyos kis nyilacskákat... És működik a kompenzáció HDR módban is. :)

    No, mindegy, jót mosolyogtam az ügyetlenségemen, remélem, ti is :)
    Köszönöm a segítségedet!!!

    Egyébiránt sokszor használom a kijelzőre böködést és éppen ezzel próbálom befolyásolni a fénymérés eredményét, mert a rábökés nem csak az élességállítást befolyásolja, hanem az expozíciós értékeket is.

    Az viszont továbbra is rejtély számomra, hogy más applikációk miért szerepelnek rosszul a telónkon? (vagy legalábbis az enyémen...)

  • Soká

    senior tag

    válasz Petyus87 #1132 üzenetére

    Nem értjük félre, de látatlanban nehéz mit mondani, mert az egyes emberek elvárásai, igényei nagyon nagy különbségeket mutathatnak. Ugyanarra az ez egyik ember azt mondja, hogy szuper, más meg esetleg fanyalog. Az, hogy egy másik kamerához hasonlítod az korrekt, legalább az arányokat érzékelteti. De jó lenne, ha kiderülne, hogy az élességgel vannak gondjaid, vagy a színvilág vagy a lassú autofókusz, stb. jelenti-e a gondot. ha linkelsz egy teljes felbontású képet, arról többet lehet mondani. Minden jobb telóról találni a neten tesztfotókat, ami az alapján eldöntheti, hogy a minőség megfelel-e neki.

    És amit nem lehet elfelejteni: sajnos valamilyen mértékű szórás van/lehet a kamerák között. Ezt persze részben a kína-szkeptikusság mondatja velem.

  • Soká

    senior tag

    válasz kicsizee #1134 üzenetére

    "sajnos ez a valóság."

    Most tűnhet úgy, hogy a Redmi topikban én a Redmi felé húzok, de a Thor topikban mutatott fotóid alapján én egyáltalán nem vagyok meggyőződve erről a "valóságról". Ott részletesebben válaszoltam.

  • Soká

    senior tag

    válasz Petyus87 #1135 üzenetére

    trebrona albumában valóban jó fotók vannak. Ebből minimum három dologra tudok következtetni:
    - trebrona tud fotózni :)
    - a telójában biztos, hogy egy jó gyártású kamera foglal helyett,
    - volt annyira elfogult a telóval, hogy csak a sikerült képeit tette fel. :)

    Utóbbival kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy hál'Istennek nekem sem kell küzdeni a telóval, az autófókusz egészen jól működik (most persze statikus dolgokról beszélek, mert nyilván azt meg sem próbálom a telóval, hogy ugrándozó gyereket fotózzak a karácsonyfa fényénél.)

    "A problémám az, hogy gyakran csinálok enyhén "homályos" képet."

    Azt azért jó lenne tisztázni, hogy ezek a homályos képek milyen témát és fényviszonyt jelentenek. Mert alapból két lehetőség van:
    - rosszul fókuszált a kamera
    - bemozdult a téma vagy a te kezed.

    Ha rosszul fókuszált a kamera, akkor még mindig kérdéses, hogy milyen volt a fényviszony, és mire is próbáltál fókuszálni?
    A bemozdulás meg egyértelműen a gyenge fényviszony következménye lehet. Napközben, kültérben nem kellene életlen vagy bemozdult képeket produkálni.

    Abban viszont egyértelműen igazad van, hogy ezek a kamerák úgy vannak kitalálva, hogy nem kell érteni a fotózáshoz. Ha a Honorral tudtál éles képet készíteni, a Redmivel meg nem, akkor nem te vagy a hibás. Ezzel együtt meg lehet tanulni jó képeket készíteni pl. a lassabb AF-ú géppel is, csak odafigyelést igényel.

  • Soká

    senior tag

    válasz trebrona #1138 üzenetére

    Igen, erről mi már beszélgettünk. A redmi egyik legjobb tulajdonságának én éppen a HDR módját tartom. Aki összerakta, nem csak az informatikához ért, de a fotózáshoz is. pontosabban jó érzékkel súlyozott, így a HDR nem az a HDR amitől frászt kap az ember. Nálam is általában be van kapcsolva. Most, hogy több fotós applikációt is kipróbáltam, mindegyiknél vacakabb HDR-rel találkoztam. Amit azért nem értek, mert például a fizetős és hangzatos nevű A BETTER CAMERA nevű app 3képből rakja össze a HDR-t, ráadásul kb. 2mp a három expozíció de összességében gyengébb képet eredményez. Míg a Redmi szerintem csak egyet exponál és szoftveresen próbálja megbuggyantani a képet, amit egyszerűen nem is értek, de MŰKÖDIK!

  • Soká

    senior tag

    válasz Petyus87 #1140 üzenetére

    Így, hogy a két kép felbontása nem egyezik meg, csak két dolgot tudok mondani:
    - A Honor élesebbnek tűnik, de itt a "tűnik"-en van a hangsúly, mert kissé túl van élesítve (a Redmihez képest)
    - ha a doboz fehérjét nézem, akkor a Honor a színhelyesebb, ha a pizzát nézem, akkor nem biztos.

    Miután ezek vakus képek, így az látszik, hogy a két vaku színhőmérséklete nem azonos. A Honoré talán jobb.

    "(Honor jobban ráélesít)"

    Bocs, ez egy picit pontatlan kifejezés. Szerintem mindkettő jól fókuszál, az más kérdés, hogy az egyik élesebbnek, jobb rajzolatúnak tűnik, mint a másik. Ennek két oka lehet:
    - valóban jobban "rajzol" az objektív
    - az egyiknél erőteljesebb a sharpening effektus (ez a szemet alaposan becsaphatja, élesebbnek látod a dolgot, valójában nincs semmi plusz információ. ezt a legjobban úgy lehet tesztelni, ha különféle betűméretű szöveget fotózol le és kiderül, hogy az élesebbnek tűnő fotón sem tudod elolvasni a kisebb betűméretű szöveget)

  • Soká

    senior tag

    válasz trebrona #1142 üzenetére

    (nálam minden érték Normál fokozatban van, már csak azért is, hogy a tesztelgetésemet ne zavarja meg)

    Akkor megnyugodtam :) ha a Redmi is 3 képből rakja össze a HDR-t. Csak sokkal gyorsabban teszi ezt, mint az emlegetett másik alkalmazás. (én dslr-nél szoktam azzal ügyeskedni, hogy egyetlen RAW formátumból csinálok három verziót és azokat vegyítem "hamis" HDR-ként, de ez más történet)

  • Soká

    senior tag

    válasz Petyus87 #1145 üzenetére

    Érdekes dolog, hogy az az "etetősebb" fotó, amelyiken erőteljesebbek az élesítések. Ha megnéznéd a részleteket mondjuk 400%-on, akkor jól látszik, hogy attól "él" a fotó, hogy az élfények, csillogások ki vannak emelve.

    Ma csináltam egy rakás tesztfotót különféle applikációkkal, egészen más eredményre jutottam, mint a tegnapi. Nem is értem a dolgot, tegnap minden életlen, rossz rajzolatú volt, ma meg egy kivételével az összes app közel volt a gyárihoz. De csak közel és semmiben sem jobb.

  • Soká

    senior tag

    válasz metalstorm #1174 üzenetére

    "Cinema FV5 - öt próbáltad? (video) Camera FV5 (fotó)..."

    A videót nem, a fotós részt igen. Az kellemes, jól kezelhető.
    Mióta elkezdtem próbálkozni különféle fotós appokkal, szereztem némi tapasztalatot. Az első próbálkozásom furcsa tapasztalatai, miszerint mindegyik app rosszabbul teljesített, mint a gyári, elmúlt. Valószínűleg soha nem fog kiderülni, hogy elsőre miért lett minden kép rosszabb mint a gyári (nem a lencse volt koszos) a lényeg, hogy elmúlt.
    Most azt mondom, hogy a gyári az esetek döntő többségében megfelelő eredményt ad (többek között a jó HDR képessége miatt) , így merő lustaságból leginkább azt használom, ha meg ügyeskedni kell, akkor előveszem a fényképezőgépeimet :)
    De helye lehet a többi appoknak is, feltéve ha sikerül megjegyeznem, hogy melyik miért jó. :) ez perpillanat az én agyi kapacitásom ismeretében kihívást jelent :)) De idővel majd letörlöm a 7-8 app többségét és ha szűkítem a kört, akkor könnyebb lesz.

    Mondjuk jelentős különbség lenne, ha rootolnám a telót és kihasználnám a RAW fotózást lehetővé tevő appok előnyeit, de az a helyzet, hogy ha már tényleg jó fotókat akarok csinálni, akkor nem a telefonnal kellene bohóckodni. Ez csak tényleg akkor kihívás, ha valami olyan váratlan téma adódik, amikor nincs más kéznél csak a telefon.

    És még annyit, hogy teló és app együttműködése kérdéses lehet. Nálam egy szoftver volt, ami vacak képminőséget produkált és ez az egyébként népszerű Open Camera. Valószínűleg más telefonoknál jól működne.

    Viszont most próbálkoztam egy olcsó másik telefonnal (féláron vettem egy 6 colos Lark nevű lengyel-kínai telót Anyámnak, hogy jobban lássa) és azon bizony a külső fotós appok egyszerűen nem működnek jól. Bizonyos fényszint alatt egyszerűen totál alulexponálnak. A videó működk, a fotó nem :(
    Szóval, van lelkük ezeknek a telóknak...

Új hozzászólás Aktív témák