Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SSlyTR

    aktív tag

    Nekem 4X van, es lassan lecserelnem. Anno az alacsony kijelzo felbontas elony volt nekem, mert az nagyobb akku idot jelent. Illetve mar a 4X-et is nagynak talaltam, de kb akkor is ritka volt az olyan kis meretu telefon. Hat meg most. Latom meretre egy 1,5 cm-t ra kell szamolni, de cserebe tobb kijelzo is jar.
    Eddig ahogy osszevetettem a mi a3 a legjobb szamomra. Es ertem en, hogy nagy a hiszti a kijelzon. De ha azt nezem, akkor most meloban a kisebbik monitorom 122.38 PP es a 2 nagyobb 91.79 PPI pixelsurusegu. Az eddigi hiszti alapjan en el se tudnam vegezni a munkamat, nem tudnek semmit se elolvasni vagy latni ezeken a monitorokon. De megis, sot nem pixelesek az ikonok, csak mondjuk 20 centirol. De lehet csak az en szemem vacak, megis valahogy a 20 munkatarsambol egy se lazitott forradalmat a monitorok ellen.

    Ertem en, hogy el kell adni az uj telefonokat valamivel, a marketing gepezet meg dolgozik. Valakinek be kell nyalnia ezeket. Meg baromi jol hozza lehet szokni jobbhoz, es egymas mellett biztos ki lehet szurni a kulonbseget. De szerintem meg lehet szokni. A 4X-nek sincs valami hudejo kijelzoje, de mindennapi hasznalatra boven eleg. Cserebe csak 20%-ot merult az utobbi 20 oraban a telo, es azert porgott a face, meg insta.

    En inkabb orulok, hogy kapott egy fasza kamerarendszert. A cikkben megemlitett ellenfelek nem egy szinten vannak. Mi9 SE 30ezerrel dragabb. A tobbi kb egy aron van ezzel, de a kijelzo nem tud ujlenyomatot feloldani. es kameraban is elmaradnak. (es 2019ben megjelenik olyan telefon, amiben BT 4.2 van, ez is ciki). Szoval el kell donteni ki melyik kompromisszumot valasztja.

    Nalam eddig ez a befuto. De tudtok ajanlani hasonlo telefont, ami merteben ekkora vagy inkabb kisebb, de kijelzoje ujjlenyomatolvasos, notch-os es tud legalabb igy fenyekepezni ezert az arert?

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz kokokka #230 üzenetére

    Nekem 4X-em van, nekem elorelepes lesz :D
    Es itt nem bantjak annyira: https://www.youtube.com/watch?v=DGRO638AkO8

    Am a Mi9 SE lenne a legjobb, de nincs jack es mi az a kicsi akksi benne, es masfeszer annyiba kerul... :O

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz kokokka #232 üzenetére

    Lehet le se cserelem. De a mostani kinalatban en nem talaltam jobb alternativat.
    Igazabol a 4X is meg teljesen jol mukodik, nem lassu, jo az akksija. Csak a fenykepezoje gyenge. Lehet inkabb varok meg picit.
    BTW mashol a android one-t pozitivumnak eltek meg :)

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz LordVarbaro #254 üzenetére

    Ha nem EU raktárból rendeled, akkor 27% áfa + 3% vám, az 30% (+ van valami ügyintézési díj, az 3000 vagy 5000, pontosan nem tudom már) és most már elég keményen nyomják a csomagok ellenőrzését. 80-90%, hogy elkapják.

    Most értem én hogy lehet fillért b.szni pár ezer forinton, de ha elromlik és javítatni kell, akkor drága mulatság lesz a kínai rendelés.
    Itt 2 év gari van hozzá és ugyanannyi mint aliról, ha nem kapják el a vásmosok a csomagot.
    Itt van még segitség hol mennyibe kerül. Én nem találtam meg a 165 dolláros árat, és hogy ezt szállítanák eu-s raktárból. Szóval lesz áfa és vám fizetési kötelezettséged.

    Én tuti magyarból venném, kb ugyanolyan áron adják mint a kínaiak, és van magyar garancia is ;) sok sikert :)

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz jjeahh #257 üzenetére

    Kinai raktarbol rendelve nem vamoljak? Ebay, ali, minden mashonnan elkapjak. DHL is elvamolja. De biztos ez valami varazsszallitas lesz akkor.
    Igy 53ezerbe kerul + amit a paypal rarak(mert szarabbul valtja a valutat). Ha meg nem paypallal rendeled es a postan elveszik (velem ez tortent par eve), akkor csak a 70%ot teritenek meg, akkor is ha biztositassal kerted a szallitast. De paypallal 2 honap alatt a penzemnel voltam.
    Ha pedig elromlik akkor ki kell kuldeni kinaba, jo esetben csak euba, azt a postakoltseget nem fogja senki se megteriteni. Plusz 1-2 honapig nincs telefonom. De ha kinaba kell visszakuldeni, akkor ott ujra elkaphatjak a vamon.
    Nekem meger az a 3-4ezer forint tobbletkoltseg a magyar bolt javara, hogy ne kelljen 10 napig izgulnom, hogy megerkezik-e. Es ha barmi gond van, akkor ne kinai robottal kelljen leveleznem. ;)
    Ha tenyleg nyuglodni akarok ilyennel, akkor magyarban is megtudnam venni 50ezer alatt, 2 ev gyartoi garanciaval. De az mar ceges mokazas lenne. Bar meg mindig legalisabb mint a kinabol rendeleses afa sunyizas :DD

    [ Szerkesztve ]

  • SSlyTR

    aktív tag

    válasz jjeahh #260 üzenetére

    De erdemes megemliteni a buktatokat a kinai rendelesnel. Nem biztos, hogy minden flottul megy. Nekem is megvolt a bizalom, mig GB el nem hagyta a csomagom eu raktarbol kuldve. A garantalt 5 napos szallitasbol 1 honap hitegetes lett, majd paypal rendezte a dolgot

    "2 hét alatt amúgy itt van kínából, nem kell hónapokig várni rá. "
    De ki is kell kuldeni. Annak az arat megteritik? Ha visszakuldik akkor is az eu-s vamolos helyen keresztul kuldik, hogy akkor se akadjon fenn a vamon?

    Nekem anno redmi 2-es memoriaja ment tonkre es kis erdeklodes utan az lett a verdikt, hogy erdemesebb itthon sajat penzemen megjavitani, mint elkuldeni kinaba/kulfoldre.

    Persze ha nem lehet mashonnan rendelni akkor lehet rizikozni. De most mar 10% kulonbseg sincs az arak kozott.

    Alirol nem biztos, hogy erdemes rendelni, mert bar elsore olcsobbank tunik, ok tuti nem varazspostaval kuldik (csak a szokasos szallitasi modokat latom ott). Szolval eselyes, hogy postanak feltunik es vameljaras ala vonjak. Alin legolcsobban most kb 46ezer + 27% afa + 3% vam + ugyintezes = 63-64ezer forint. De kerheted DHL-lel is, hogy itt legyen 2 heten belul. Az kb 5-6ezer forint felar. Szoval 70ezer a vege.

    Ezt nagyjabol at kell gondolni, hogy melyik rendelesnek milyen elonye/hatranya van. Es el kell donteni kinek mi a fontos. Mennyi felarat er a gyors kiszallitas es magyarorszagi szervizhalozat.

Új hozzászólás Aktív témák