Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz SkyLine3000 #48 üzenetére

    Te miről beszélsz te jó ég? Hogy lehet valaki ennyire elvakult? :F

    Mit nehéz azon felfogni, hogy van a GYÁRTÓI ROM, amit a Xiaomi fejlesztői készítenek, ezt ők adott ők adott piacra szánják adott képességekkel tulajdonságokkal, az adott piaci feltételeknek megfelelően.

    Az hogy van pár lelkes felhasználói csoport vagy 1-1 felhasználó, akik a saját idejüket arra áldozzák, hogy az eredeti gyártói ROM-ot a saját feltételeiknek megfelelően átszabják és mások számára elérhetővé teszik, egy szép dolog sok más olyannak akik nem értenek hozzá, mint te.
    Ezeket hívják általánosan CustomROM-nak, amik az eredeti módosított változatai.

    Tök mindegy, hogy a te fejeben mennyire pejoratív egy kifejezés, nem változtat a valóságon. Ha a szép magyar nyelvet nem tudod értelmezni és felfogni miről beszélek, arról nem tehetek.

    @jety91: Leírtam, hogy a Custom ROM-oknak hol a helye. Tök mindegy mi van módosítva benne. Nem véletlen nem integrálják a CyanogenMod-ba se a Google alkalmazásokat. Ennek megvan a jogi háttere, az hogy téged nem érdekel, mint mondtam a te dolgod. Ettől még nem lesz kevesébe igaz amit írtam.

    Se a Xiaomival se a készülékkel nincs semmi problémám, jelenleg a legjobb ár érték arányú kompromisszumos megoldás a piacon.

    [ Szerkesztve ]

  • zdanee

    őstag

    válasz SkyLine3000 #48 üzenetére

    Ennek a "tákolt" ROM-nak messze jobb a supportja, mint akár a Sony akár a Samsung-nak. Emberközeli, heti (stabilból havi) frissítések, rendes tesztelés, új funkciók. A nagy gyártók a seggüket vernék a földhöz, ha a hivatalos supportjuk ilyen szinten lenne, mint amit itt a rajongók összehoztak. Amikor Sony telefonom volt (Sola), a gyári ROM egy bughalmaz volt, jó fél évre jött csak frissítés, ami pár bugot javított, de egy tucat újat meg hozott, aztán frissítették ICS-re, és onnantól használhatatlan lett. Utoljára az N900-as Maemo közösségnél éreztem ilyen szintű összefogást és profizmust, mint a MIUI-nál.

    Gondolom azért nem lett "Ajánlott", mert nincs hivatalosan forgalmazva itthon, viszont akkor kérem majd a plecsnit felülvizsgálni és módosítani, ha a Waytech behozza ezt is.

    [ Szerkesztve ]

    Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

Új hozzászólás Aktív témák