Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.C

    őstag

    Android 6.0 Ivan egy nap tapasztalatai:
    Rég volt stock android a kezem ügyében, így az elején kicsit furcsa volt a fapad. Vannak funkciók ugye, amit csak külső app-al lehet megoldani, mint pl az akku %-os kijelzése (vagy csak én nem találtam). Node ez nem a portolás hibája.... ez az aosp
    Kicsit fura, hogy minden nagyobb, az értesítő sáv, a betűk, a toast... én visszább venném a dpi-t de lehet csak MIUI-n szoktam ezt meg.

    A memóriával feltűnően jól bánik, nem zárok be semmit, tonna app fut és még így is van ~900 mb szabad memóriám. Alapértelmezetten a CPU govenor interactive viszon.... viszont! Sajnos a rendszer .... röcög.
    MIUI simább, folyamatosabb. Valami nem igazi a rendereléssel, remélem ez még javítva lesz. Érezhetően dadog a rendszer, nem akaszt meg, de észrevehető

    Alapból a rendszer ugye 710 mb-ot foglal (gondoljuk el akkor a MIUI kiegészítőkkel simán 1 GB fölött is lehetne). Nem tudom, valószínűnek tartom, hogy ART-on van, bár nem találtam ehhez külön kapcsolót. Viszont lehet a rezgés erősségét állítani ami, hát hogy is mondjam... bugos. 0-100% a skála, viszont 25% alatt a csúszkánál rezeg a mintarezgés. de amúgy a telefon nem.... felette viszont a telefon is rezeg, csak 25%-kal gyengébben... szóval el van csúszva. Beállításhoz 25-100%-ig lehet, ami azt jelenti hogy valóban 0-75%-ig állítható a rezgőmotor. Érdekes anomália. Amiből azért van bőven. Pl a Messenger-t is 2x kellett telepítenem, hogy használni tudjam, mert előző esetekben állandóan FC-t dobott. SOD nincs.

    Akkumulátor. Gondolom erre kíváncsiak a legtöbben, hát íme:

    Lehet, a MIUI-val többet ki lehet hozni, de szerintem aki PowerUser, az naponta tölti. annyit meg simán kibír. Ebben volt minden, youtube, zenehallgatás (lehet halkabb, mint az eddigi), böngészés, FB, mail stb...

    A kamera aggaszt, igaz nem kellett még használnom, de hiányérzetem van.

    Végszó:
    Én átlag felhasználásra (még) nem ajánlom. Nem ad annyit és azért bár reboot nem volt, de a rendszer instabil... 1-2 FC befigyel, főleg a SystemUI, van amit meg lehet oldani de átlag felhasználó nem szeret ezzel bíbelődni. Remélem jön majd javítás és nem hagytam ki semmit. Jó éjt!

    [ Szerkesztve ]

    sudo rm -rf /*

Új hozzászólás Aktív témák