Új hozzászólás Aktív témák

  • fap333

    aktív tag

    válasz fap333 #312 üzenetére

    No, mivel senki nem válaszolt, így válaszolok én :)
    Előkészületek:
    A telefon bootloader-ét kinyitottam. Letöltöttem a számítógépre az adb-t, a twrp és a kiválasztott romot. A kiválasztott rom az 12-es androiddal a 13.0.10.0 verzió volt eredetileg, ami mögött nem szerepelt a fastboot.
    Próba1:
    Telefon elindít fastboot módban, adb könyvtárból twrp ráküldése a telefonra, az újraindul, és megjelenik a recovery. Ezután a data partíciót szerettem volna formázni, de pont ilyen lehetőséget nem találtam. Így azt választottam, hogy wipe - data. Ez le is ment, ezután a gépről a telefonra másoltam a telepítendő romot, majd install. Ez is rendben megvolt.
    És valószínűleg ezután követtem el egy hibát. Az újraindítási képernyőn volt egy rakat kis ikon (system, recovery, stb...), és két nagy ikon (Slot A, Slot B). Ilyet még nem láttam, és tudatlanul a slot A-ra rákattintottam. Itt rájöttem, hogy nem kellett vonla, mert jött néhány piros sor, és a systembe újraindítás sem volt sikeres, mert csak a twrp-be jött vissza. És a slusszpoén az egészben, hogy egyáltalán nem látott háttértárat...
    Azért itt egy kicsit lefőttem.
    Twrp-ben még volt néhány keszekusza próbálkozásom, de minden hiába. Nem volt háttértár.
    Próba2:
    Elkeseredésemben, letöltöttem egy másik romot, ami fastboot-os.
    Teló újraindítása fastboot bódban, és a rom kicsimagolása után a bat elindítása. Szerencsére felment az új rom, és el is indult a telefon.
    Maga a rom az szintén android 12, de csak 13.0.5.0 verzió. Viszont saját maga észrevette, hogy van frissebb, megpróbáltam telepíteni az android alól, de azt cask twrp-vel lehet.
    No egy életem, egy halálom, próbáljuk meg megint.
    Próba3:
    twrp indít adb-vel, most nincs semmi adattörlés, semmi flanc, rom telepítése, majd újraindításnál csak a systemre nyomtam.
    Ééééééssss működik!!!
    Szóval az a lényeg, hogy végül csak sikerült. Igaz egyszer-kétszer lefőttem, hogy hazavágtam egy új telefont, de sikerült.

    10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

Új hozzászólás Aktív témák