Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz RudY #286 üzenetére

    Köszi a véleményt, én is a 2000-es évek elejétől PC-zek kb. 8 éves koromtól, azóta én is COD 2-őztem rengeteget még, most meg Battlefield megy, de látom én is, hogy nagyot változott a piac. Amúgy az van, hogy ha most egy PS5-el egyenértékű GPU max. 450 Euróért kapható lenne, akkor talán fel sem tenném magamnak ezt a kérdést. De mivel az árak egyszerűen kiverték a plafont az új AMD kártyáknál is, azért mégis csak elgondolkodtam rajta. :)

    #284 BusinessGuy
    mert a jelenlegi gen már most csak egy közepes pc szintjét súrolja

    Azért azt ne felejtsd el, amiket Abu írt a cikkben, azaz egy konzol ugyanazt a teljesítményt képes lesz „gyengébb” hardverrel elérni, mert sok mindent módosítottak a hardver szinten, hogy elérjék a legoptimálisabb működést. Erre PC-n egyelőre nem látok törekvéseket vagy ha vannak is, kétséges a támogatás. Persze aztán majd gyakorlatban kiderül mi igaz ebből, de a minap néztem a Demon Soulsot interjút a Digital Foundrytől és a fejlesztők nagyon meggyőzően beszéltek a hardverről.
    Szerintem hasonló teljesítményhez PC-n legalább a Radeon RX 6800-ra ill. RTX 3070-re lesz szükség és ezeknél is kérdéses, hogy hány évig képesek tartani vele az iramot.

    Ami meg a grafikai opciókat illeti, a legtöbb ember PC-n sem fogja használni az Ultra beállításokat, mert nem éri meg. Legtöbbször a Medium-High kombinációját ajánlja Digital Foundry is, mert Ultran sokszor marginális a haszon, viszont nagy terhet ró a GPU-ra. És én is mindig így használom, sőt Battlefield V még kontroverz példa is, mert tisztábban néz ki Medium-High beállításokkal, mint Ultran meg mindenféle effektekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák