Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz BusinessGuy #298 üzenetére

    Ne csak mára legyen elég, végleg is befoghatnád akkor már, ha csak a DF számháborúját tudod hajtogatni... bár ha a FLOPS-viszonyokat (meg a "közepes" fogalmát) se ismered akkor azt is kár...
    Kezdem belátni OtherSide Phelan igazát, amikor arról beszélt hogy a konzol legnagyobb problémája, hogy sokan elhiszik, hogy PC...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hopkins95 #299 üzenetére

    A Valhallát még nem próbáltam, előtte ki akarom tolni az Odyssey-t és még a Black Flaggel meg a Syndicate-tel is el vagyok maradva... de tuti konzolra veszem meg, PC-n az Odyssey-vel is szopok(textúrahibák, időnként CTD)
    Jut eszembe, a Syndicate(2015) miért régi? Csak az Origins meg az Odyssey jelent meg azóta... meg persze a Valhalla, előtte meg 7 másik, a minor kiadásokat nem számolva...2007 óta...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Chaser

    titán

    válasz BusinessGuy #298 üzenetére

    azt felejted ki, hogy konzolnál keményen optimalizálnak
    teljesen más a rendszer, nincs külön vram és rendszer memória, közös van
    gyakorlatilag gyártón belül egy vasra kell programozniuk - ami persze sarkítva igaz mert van kisebb modell és ott vannak a régiek -, de pc-nél sok vga van, sok cpu, és az egész rendszer másképp működik
    azt nem hiszem, hogy az ssd-k érdemit adnának pc ssd-vel szemben, de vga terén ha hw-esen pl 2070s - én is akörülre tippelem -, jó programozással már a mostani 3070 szint is lehet
    ugyanakkor pc-n látjuk sokszor, mire _nem_ elég már egy 3070 szintű vga sem

    Hopkins95
    metrot tudom, az viszont nem érdekelt, pc-n megnéztem mert benne volt gp-ben, de nem ájultam el tőle
    ahogy valaki mondta egyszer mai játékokra..másképp csúnyábbak mint a 20 évvel ezelőttiek ( :
    szóval nagyon kevés játék van ami érdekel, doom 2016 az egyik, ha ott nincs egér+billzet akkor már mindegy részemről
    az volt a terv forzára sx, fps-re pc, mert azt úgyis szeretnék
    de akkor "olcsó" vga-val és hangtalannal, 60e ft-ig, 1080p/60-ra elég, vagy 80e ft kategória már 100-120-ra is doom alá
    de kb ott vagyok hogy lelövöm az sx tervet, ráköltöm az árát még vga-ra, és akkor brutál, doomnál sem kell 1080p-n lennem, de ha megfogna a 144hz őrület még az is meglenne
    most rtx miatt a wolf youngbloodot gyűrtem, jó az rtx nem vitás, de maga a game pffffffffffff.....lufikat szétlövöm, dekorcsíkok meg se nyekkennek, katakombákban koponyák felének visszanő a feje, boros üveg darabokra szakad, szódás üveg meg se mozdul de golyó nyomok maradnak benne...nagggggyon gagyi :) épp amíg játszom vele rtx miatt leköt, és pont addig míg ki nem nyomom, de ha többet nem látnám se hatna meg
    és így vagyok majdnem minden játékkal, kivéve pl forza és doom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #287 üzenetére

    Steam survey-jel dobálni öngól. A PC-k azért stagnálnak 1060 szint körül évek óta mert nincs nagyon értelme többet belerakni. Ahogy írtad, ez egy midgen refresh szint. Azért mert a legtöbb játék elégségesen fut rajta. Most hogy a konzolok ugranak megint kell majd gépet fejleszteni.

    Amúgy nem vagyok konzol ellenes (nekem is van és imádom) és tudom hogy a játékok irányát mindig a konzolok diktálják. (Kivéve a kompetetív multiplayereket.) De azért a konzol vs PC összehasonlításokban egyszerű a konzolok kihozni győztesként ha csak felszínesen nézed.

    A konzolok nem osztogatnak ingyen értéket. A konzolokon lévő hatalmas profitot valaki befizeti. És azok a konzolosok. Csak ilyen olyan rejtett költségekkel, nem pedig az upfront 150 ezres vidoekártyákkal. <- Ezt kéne belátni.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Kansas

    addikt

    válasz Иван #304 üzenetére

    Szerintem pont nem öngól, a Steam Survey pont jó arra, hogy szembesítsem a valósággal az agyatlanokat, akik azt hiszik, a legújabb PC VGA/CPU generáció középkategóriája van az átlagos PC-kben. Lófaszt, tisztelettel. Az átlag PC 2-3 generációval simán le van maradva az aktuálistól hardverben, főleg mióta évenkénti generációváltás van, az átlagos gémer nem a PH hardverbuzi közönsége. Az átlag konzol pedig a generációváltás után egy-másfél évvel már többnyire a friss gen, pont mert még a félgenerációkkal együtt is durván hosszabb a kihordási idő, több idő van gyűjteni rá és egyszerre kevesebbet kell letenni az asztalra - kevesebb a beugró szint ára.

    Nem hoztam/hozom ki a konzolt győztesnek, de pont most hiba lenne lebecsülni is, az elvakult PC masterrace istenítéstől meg kifejezetten viszket a tenyerem(ahogy a PC-s kritikátlan fanboykodástól is).

    A konzolok és a PC sem osztogatnak ingyen értéket(bár PC-n ott a modding, ami azért kicsit igen, a warezra viszont inkább nem térnék ki), és esetükben is, ahogy a PC-n, leginkább az early adopterek fizetik meg az árat. Úgy hardver esetén, mint játékokban - én pl azért is választottam kicsit magasabb beugróval a lemezes PS5-öt, mert azon a Digital editionnal ellentétben, létezik használt játék piac(illetve van egy jó pár lemezes PS4-es játékom, amit még nem toltam végig, pl Uncharted-széria vagy az aktuális God of War), és később többszörösen fog megtérülni az a 35e, amennyivel most drágább. Ráadásul ma már konzolon se ritkák a Steam-eshez hasonló leárazások.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #305 üzenetére

    Csak arra hívom fel a figyelmet hogy a steam survey tipikus példája annak hogy összekeverjük az okot és az okozatot. A többség azért nem váltott GTX1060-ról mert NINCS MIÉRT. A GTX1060 bőven elég a mai napig egy kazuár gamernek. Megjegyzem egy 4 éves, középkategóriás kártyáról beszélünk.

    Amúgy nem tudom milyen évenkénti generációkról beszélsz, egy GTX1060-1070-1080 még a mai napig teljesen használhatógépet ad játékokra, és azok mint írtam - 4 éves kártyák. Igen, nem lehet 4k-t meg raytracinget nyomni velük, de az még a konzolokra is most jön be. Egy techdemo volt, most lesz megfizethető. Ezekért az új technológiákért mindig is kellett prémiumot fizetni. De az átlagnak nem is kell egy túlárazott RTX20 széria (ami szintén lassan 2 éves). Amit én látok az pont a generációk lassulása videokártyák piacán. Én emlékszem a 2000-es évekre ahol egy új generáció megjelenésével lehetett kidobni az előző, 15 hónapos kártyákat. Ahhoz képest most csiga generációk vannak.

    Amúgy nem, nem az early adopterek fizetik meg a konzolt, hanem minden konzolos. Online előfizetés éveken át, túlárazott hivatalos tartozékok, játékok liszenszelési díjai mind-mind rejtett költségek bárkinek aki konzolozik. Én ebben nagyon jártas vagyok, hiszen a Nintendo maxra járatja a bizniszt (ehhez nyilván hozzájárul hogy nincs versenytársuk).

    Használt játékok: tök jó, de ez kb ugyanaz mint várni PC-n 1-2 évet és megvenni az adott gamet a steam 10 euro binből. Plusz már ebben a generációban is baromira digitálisan megy a biznisz nagy része (meg se lepődnék ha a következő generációban már nem is lenne optikai meghajtó). Tolják az embereket a digital only felé. És onnantól kezdve az árazás tekintetében a nagyvállalatok kezében leszel. Se warez, se több storefront ami versenyzik, se moddolás.

    Amúgy még egyszer: nem a konzolok ellen beszélek, csak azt mondom hogy so érc a PC-k ellen felszínes érv. Ha azt nézzük hogy mennyi ár/értékben a kettő platform aránya, én nem látok akkora különbséget mint egyesek.

    Azt aláírom hogy az átlagembernek sokat számít a kényelem, az hogy nem ért hozá (nem is érdekli), hosszú meló után csak a kanapén akar egy kicsit játszogatni. És a konzolok ebben tényleg verhetetlenek. (Mindig azt mondom hogyha valakinek nem okoz örömet a PC-k berhelése akkora fölösleges PC-n játszania.)

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Kansas

    addikt

    válasz Иван #306 üzenetére

    Nem az ok sem az okozat szemléltetésére hoztam fel a Steam Survey-t, hanem a jelenlegi állapot. Nem az a lényeg, hogy miért nem váltott, hanem hogy mit értsünk az alatt, ha azt mondjuk, hogy "átlagos PC", amit aztán ehhez-ahhoz hasonlítgatni akarunk...
    Nekem másfél éve van konzolom(előtte csak egy Videoton TV-játékom volt Pong-gal meg másik féltucat hasonlóval még a '80-as években), egy fillért sem fizettem online előfizetésre mert nem multizok semennyit, és a FIFA 21 kivételével a játékokat is csak masszív leárazás keretében vettem meg, java részt lemezen, fizikai boltban. Az összes hivatalos tartozékom egy használtan vett extra DualShock(meg rögtön az elején az 500-as HDD-t egy 1TB-s SSHD-re cseréltem, de az nem hivatalos). Akkor mit is fizettem meg pl én?
    OK, azt elismerem, hogy a konzolgeneráció vége felé becsatlakozva könnyebb dolgom volt használt/leértékelt játékot venni, mint majd most lesz a PS5-tel - igazából ha tavaly ősszel nem cseréltem volna le a TV-met 4K-sra, most se vennék új konzolt, FHD-ra nem kell.

    Warez már régóta nem érdekel, a magam részéről örülök, hogy a törési bugoknak búcsút inthettem, anélkül is van elég a játékok némelyikében.
    A több, versenyző storefront addig volt jó ötlet, amíg ki nem találták, hogy némely játék store exkluzív lesz, és el nem szaporodtak, mint a csótányok, most inkább már csak a káoszt táplálják, meg a PC-n a bloatware-t, nem vagyok benne biztos, hogy egyértelműen jobb így, mint ha csak egy bolt volna platformonként...
    A moddolást pedig konzolon is meg lehet oldani, ha akarat van rá, a Steam Workshop vagy a Skyrim SE mintájára.

    "milyen évenkénti generációkról beszélsz" mondj már egy naptári évet, amikor nem jött ki vagy CPU vagy VGA generáció, amire a magára valamit adó HC PC gamernek ne illett volna váltania? Persze, mint látjuk, a többség nem tette, és pont itt kerül tökön lövésre a "PC alapból felsőbbrendű" érvelés...

    "so érc " ??? nem értem, ez valami typo lehet...

    Egyébként igen, a konzol mellett a legfontosabb érv valójában a játékkínálat(én konkrétan 100%-ban az exkluzívok miatt vettem PS-t, most már van multiplatform játékom is, ha már megvan a konzol és épp leárazták" - alapon) és a használat egyszerűsége és komplikálatlansága(valamivel kevesebb bug is van, mint PC-n, gondolom java részt a driverek hiánya okán).

    A konzolok elleni érvek java része is nagyon felszínes, némelyik még hazug is. Pont, mint a PC ellen...
    Mostanság többen azzal vádolnak, hogy valamelyik terméket vagy céget védem, de azt tudom mondani, hogy én mindig azt védem, amit alaptalanul vagy elvtelenül támadnak. Védtem én már Windows-t, Linux-ot, Microsoft-ot, Sony-t, PC-t, konzolt, AMD-t, NVidiát, Intelt... valahogy a fanboyok nem tudják felfogni, hogy nem vagyok egy közülük, és bár néha tévedek, az igazság fontosabb a számomra mint bármely márka vagy termék iránti lojalitás vagy szimpátia... és ezt sem szeretném a továbbiakban bizonygatni, ha nem bánja a díszes társaság...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • válasz Kansas #307 üzenetére

    egy fillért sem fizettem online előfizetésre mert nem multizok semennyit

    De akkor te hogyan játszol a barátaiddal együtt, főleg most nagy a pandémia idején? :Y

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • RudY

    addikt

    válasz Hopkins95 #299 üzenetére

    Boxnál a natív támogatásúak:
    Keyboard & Mouse Supported Games [link]

    This is a user updated list of Xbox keyboard and mouse supported games.[link]

    Hiába van PS is, nem tudom ott hogy megy, de mindkét konzolon használhatók az átalakítók is (Xim, SoG stb.) és így elvileg mindennel használhatók.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz RudY #309 üzenetére

    Gears 5 is? Vao, ezt nem is tudtam. Ez reményeim szerint még jobb lesz, főleg FPSekre gondolok.

    Van ilyen átalakítóm, némely játékkal nagyon jól működik, mással, ahol rengeteg funkció van és az is különböző gombokon kontrolleren, sajnos nem valami jól(Battlefield 1-ben nagyon darabos volt futkorászás vele).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • #72042496

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #308 üzenetére

    Az én baráti társaságom pl. single playert nyom (már az a pár ember, aki játszik egyáltalán), a pandémia idején ugyanúgy, mint bármikor máskor. Nem foglalkozunk a multival. Bár, mostanság a kollégák épp szerveznek Don't Starve Together partikat, amihez tervezek csatlakozni. :)

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz RudY #309 üzenetére

    Amúgy az XSX-ről kb annyi hiányzik nekem, hogy át lehessen Alt+Tab-olni egy W10 desktopra, ahol elfut egy böngésző, esetleg egy C1Pro, és cserélném is le a desktop gépemet.

  • hunluki

    senior tag

    válasz Hopkins95 #308 üzenetére

    Nekem is van ps plus előfizu de talán havonta 1-2 alkalommal toljuk max együtt, egyébként single. Egyszerűen az évi 13500-as ps plus (black friday leárazáskor volt ennyi) megéri a havi 2 játékért mert csomó olyat is kipróbálok amire amúgy rá se mennék soha.

    Havi 1125 forintot nekem ez a biznisz megér, egy jobb kézművel sörből 3 deci többe fáj ennél :D Ennyi rejtett költség nekem simán jó a hozzáadott értékben azért cserébe hogy tudom hogy egy generáción át nem kell azon cidriznem hogy elindul-e egy játék a gépemen vagy sem.

  • válasz #72042496 #311 üzenetére

    Én el nem tudnám képzelni a gaminget multi nélkül, főleg most nem. :N Általában esténként gyülekezünk discordon és pörög a Battlefield. Közben átbeszélünk minden témát a pandémiától kezdve az új konzolokon át a PC-ig és közben szórakozunk. Ugyanúgy, ahogy régen pörgött a Cod 1 meg 2, amikor kezdtem felfedezni a multit, hogy lehet barátokkal is játszani - akkoriban ez ilyen :Y faktor volt(akkoriban még nem volt discord ugye, szóval text chaten ment minden).
    Nekem egyszerűen hiányozna játék közben a szociális interakció, ezért ha el is kezdek valami single playert nyomni és látom hogy fent vannak discordon, akkor végül én is becsatlakozom.

    #313 hunluki Végül is igen, szerintem is megér annyit. :K Remélem nem lesz drágább a PS5-nél sem.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Kansas

    addikt

    válasz #72042496 #315 üzenetére

    +1 :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Because

    őstag

    válasz Hopkins95 #308 üzenetére

    Én se szeretek multizni amíg megvolt az Xbox csak game pass előfizető voltam, na meg hát barátaim sincsenek :))
    Most viszont egy PS-re vagyok, majd jövő tavasszal.

    [ Szerkesztve ]

  • Zanik

    addikt

    válasz Hopkins95 #308 üzenetére

    Én a gamer baráti társaságomat megfigyelve, arra a következtetésre jutottam, hogy egy idő után az ember egész egyszerűen leszokik a multiról. A normális élet mellett nem tudsz annyi időt beletenni folyamatosan, hogy tartsd a tempót a fiatalokkal, akiknek sokkal több szabadideje van.
    Egy aktív multist ismerek, de ő eléggé antiszociális (ráadásul se feleség, se gyerek). És ő is kb. csak egy-két multi játékot tol folyamatosan.
    Pár hónapja 2 haverral kipróbáltuk a WarZone-t. Kb. 4-5 alkalmat sikerült leszervezni, mert kb. sose értünk rá egyszerre. Meg iszonyat bénák voltunk. El is halt a dolog.
    Mindenki tolja helyette a single player játékokat.

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • hunluki

    senior tag

    válasz Zanik #318 üzenetére

    Saját súlycsoportba kell multipajtit választani :) Én pl volt sulis haverokkal és munkatársakkal szoktam játszani.
    A többi tényező igaz, család mellett már nem mertem nekimenni a classic wownak pedig anno 7+ éven keresztül napi 8-10 órában pörgött.

  • persil

    nagyúr

    válasz lugosi #247 üzenetére

    Ha egy igazi, oszinte, elfogulatlan velemeny erdekel es nincs konkret jatek, ami csak az egyik konzolon van, illetve egyik mellett/ellen sem allitottal fel magadban donto szempontot, akkor donts az alapjan, hogy szamodra melyik nez ki jobban.
    Mindketto remek gep, pc-ben egy vagyon kellene hasonlo teljesitmenyhez, mindketton rengeteg jatek van, szoval vedd meg, amelyik tetszik.

    Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

  • boxmaci

    csendes tag

    Érdekes cikk, de több lényeges dolgot sem említ az Xbox oldalról nézve. Egyáltalán nem ugyanaz a két konzol teljesítményben. Az egyik a Sampler Feedback Streaming memória kezelés hatékonysága, ami Xbox-on kb triplázza a RAM-ot és a sávszél kihasználását is az egekbe emeli a PS-hez képest. A másik pedig az ML, amiben az MS megoldása sokkal hatékonyabb, ezt pont egy volt PS fejlesztő nyilatkozta pár hete. Ennek köszönhetően pedig igen valószínűen csak Xbox Series konzolokon illetve RDNA2 PC-n lesz elérhető a FidelityFX Super Resolution. Ezek a dolgok pedig igen nagy teljesítmény előnyt jelentenek az MS konzoljai számára a jövőben.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz BusinessGuy #261 üzenetére

    A Spiderman esetében az a legfőbb probléma a sugárkövetésnél, hogy iszonyatosan sokáig kell futtatni a sugarakat, mert gigantikus a város, és a nagyon távoli objektumok is meglátszanak benne. Erre használta a Sony a PS5-nek azt a képességét, hogy a sugár távolságától függően megváltoztatható a LOD szint. PC-ben és Xboxon jelenleg ez kivitelezhetetlen, tehát a legtávolabbi visszavert objektum is a sugár kilövésekor beállított LOD-dal működne. Ez két dolgot eredményez ezeken a gépeken. Vagy nem fog futni semmit a sugárkövetés, vagy egy nagyon alacsony LOD-ot kell kezdeti szinten beállítani, ami nagyon csúnya lesz.

    Jó példa erre a Watch Dogs Legion. Ott a sugarak nem pásztázzák ám be a teljes játékteret, teljesen mindegy, hogy melyik konzolon vagy PC-n futtatjuk. Virtuális szinten nagyjából 40 méter a távolság, amit képesen visszaverni. Utána semmit, nem megy tovább a sugár. Ennek az az oka, hogy az implementáció nem alkalmaz egyed compute shadert bejárásra, így a sugár indításakor fix a LOD szint, és addig elviszi a sugarat, amíg ez kezelhető. A Watch Dogs Legion esetében ez elég is, mert az utcán vagy, tehát maximum a kirakati üvegek verik vissza a környezetet, ami ügye a szűk utcák miatt eleve limitált. A Spiderman gondját az adja, hogy fel tudsz mászni az épületekre, amelyek eleve szépen türköznek, és bizony ott már látnod kell, hogy mi van 40 virtuális méteren túl is, mert simán fölé látsz a épületeknek. Emiatt a sugarakat egészen a játéktér széléig lövi, ami több kilométer is lehet. A Sony prezentációja alapján ez a módszer két algoritmusból él, az early traversal stop és a flexible LOD. Utóbbi felel azért, hogy bizonyos távolságon belül ne a kiindulási LOD-ot pásztázza, hanem az adott objektum egy másik LOD szintjét, így sokkal kevesebb háromszögre kell tesztelni, míg előbbi gyakorlatilag lehetővé teszi, hogy maga a bejárás hossza dinamikus legyen. Van persze egy fixen megszabott érték a sugár hosszára, de programszinten le lehet állítani a pásztázást még ennek az értéknek az elérése előtt per sugár alapon. A DirectX Raytracing egyik alkalmazott algoritmust sem támogatja, hiszen nem teszi lehetővé az egyedi compute shaderrel vezérelt bejárást. Megvalósítható lenne persze, amit látsz a Spidermanben látsz, de jó ha 5-10 fps-t elérnének vele, mert a Sony implementációjába a sebességet az early traversal stop és a flexible LOD rakja bele. Ezek nélkül több nagyságrenddel lassabban futhatna az effekt.
    A jó hír, hogy Xboxon ezt meg lehet csinálni, mert a hardver képes rá, valójában csak a DirectX Raytracing limitációjáról van szó, amiért ma még alkalmazhatatlan a Sony koncepciója, de ezt a Microsoft kiegészítheti később egy jobban programozható API-val. Sőt, nem is muszáj kiegészíteni, ha nagyon egyszerűen akarják megoldani, akkor átvihetik az AMD-től a Radeon Rays 4.0-t. Az kompatibilis az Xbox hardverével, és tudja azt, amit a Sony saját raytracing API-ja. De azért valószínűnek tartom, hogy ha a Radeon Rays 4.0-t vetik be, az csak átmeneti lesz, mert érdemes ezt saját rendszeren belül megoldani, és nem API interoperabilitás mellett. Idővel a PC-n is szükség lesz erre a képességre. Valószínűleg lesz majd DXR 1.2 vagy 2.0, és abban már elérhetővé teszik az egyedileg programozható bejárást. Ehhez még új hardverek sem kellenek, mert a compute shadert azért elég régóta támogatják a PC-s GPU-k.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #307 üzenetére

    > Akkor mit is fizettem meg pl én?

    Ez megint csak egy olyan érvelés, hogy megvettél egy csomó second hand/launch utáni dolgot, nem multizol (ami a többségnek fontos) és elmondod hogy olcsó a konzol gaming. Ezt ne a zsírúj RTX3080 PC gaminggel hasonlítsd össze kérlek, hanem a budget PC-kel amin régebbi játékokat játszol.

    > mondj már egy naptári évet, amikor nem jött ki vagy CPU vagy VGA generáció, amire a magára valamit adó HC PC gamernek ne illett volna váltania?

    PC alkatrészek mindig jönnek ki, de bazeg ne tegyünk már úgy mintha rohanni kéne megvenni az éppen új csúcs VGA-t ami annyiban más hogy megemelték kettővel a magórajelét... A steam survey pont azt mutatja hogy a többség pont jól megvan egy 4 éves rendszeren.. Egy nagyon réteg dolgot emeltél ki ami konkrétan a gazdag fanatikusoknak szól és senki másnak.

    Amúgy én sem warezolok már vagy 10-12 éve, de a PC-n a storefrontok azzal is versenyeznek, így nyilván benne van az árpolitikájukban. A sok launcher pedig egyáltalán nem zavar. Mindenki úgy tesz mintha valami hatalmas probléma lenne hogy a Steam mellett van még egy Epic launcher. Istenem, hát remélem ez lesz a legnagyobb problémánk az életben.

    Amúgy peace, élvezd a PS5-öt :R :R

    [ Szerkesztve ]

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • hunluki

    senior tag

    válasz Иван #323 üzenetére

    Ezt ne a zsírúj RTX3080 PC gaminggel hasonlítsd össze kérlek, hanem a budget PC-kel amin régebbi játékokat játszol.

    Hát ez meg ugyanúgy sántít, ps4-en is kényelmesen el lehet valhallázni vagy cyberpunkozni ami minden csak nem régi játék, egyedül a töltési idő lesz fájdalmas, de ha belepattintasz egy ssd-t (1 terásat már kapsz 35 ropi magasságába) akkor abból is le lehet vágni rendesen, még ha nem is használod ki teljes mértékben mert a proci bottleneckeli. Aztán ha jön a kövi konzol az ssd meg mehet egy PC-be és még haszna is lesz.

  • válasz Zanik #318 üzenetére

    Hát akkor 25 évesen ezek szerint még fiatal vagyok és tudom tartani a tempót. :D Akikkel játszom, szintén ilyen 25-28 év körüliek. Feleség gyerek nekem sincs(nekik sem), még kilátásban sem egyelőre, de így van ez manapság.

    Én azért igen sajnálnám, ha ez a társaság szétszéledne. Nekem ők olyanok, mint egy második család. Igazán hiányoznának. Olyan, mintha holnaptól ez a fórum megszűnne létezni.
    Egyébként mi is csak egy játékot játékot játszunk folyton és ez a Battlefield 1. Aztán mostanában kezdtünk a Gamepassos játékokkal is játszani meg még tervben a Gear 5 coop is ill. Serious Sam is. Igazából így is lehet ismerkedni, hogy közös hobbin keresztül és a multi gamingben ez a jó, hogy összehozza az embereket(mi is játékon belül ismertük meg egymást). Sőr, pár hónapja felvett egy játékos innen a PH!ról hogy csatlakozhat - mondom persze gyere. Azóta ő is szokott velünk Battlefieldezni :K

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Kansas

    addikt

    válasz Иван #323 üzenetére

    "Ezt ne a zsírúj RTX3080 PC gaminggel hasonlítsd össze kérlek" Mutass már rá, hogy hol hasonlítottam azzal? Pont azt papolom már hsz-ek óta, hogy nem azzal kell...
    Ráadásul kontextusából is kiragadod, ez konkrétan arra volt válasz, hogy szerinted nem elsősorban az early adopterek fizetnek, demonstrálva azzal, hogy én PS4 esetében pont late adopter vagyok, és mennyivel olcsóbban meg lehet úszni így. És HW-fejlesztés nélkül mennek rajta a legújabb PS4 címek is, csak a játék árát kell kicsengetni, ráadásul vannak azok a one-hit wonderkidek, akik egy-két hét alatt végigszaladnak a legújabb játékon, majd olcsóbban eladják... nem kell eszelős sokat várni, hogy egy játék megjelenjen a használt piacon, bár minél többet vársz nyilván, annál olcsóbb.

    Sokallod a PS Plus előfizetés árát? Az egyetlen multi, amit játszok - PC-n, nem konzolon - az a World of Warships, aminek egyedül magasabb az éves előfizetése F2P létére, amiért nem kapsz semmit azon kívül, hogy kevesebbet kell grindolni(ugyanazért a csatáért kicsit több XP és in-game pénz jár), így meló és egyéb mellett rá jutó időben is lehet haladni vele(évi 24e-ért)... ehhez képest a PS és Xbox előfizetésért is többet kapsz, és már konzolon is van EA Play is...

    "Mindenki úgy tesz mintha valami hatalmas probléma lenne hogy a Steam mellett van még egy Epic launcher."
    Ha csak ennyi lenne, azt én se bánnám, de Steam, Ubisoft Uplay, GOG Galaxy, Epic, Battle.net(már offline játékokhoz is), EA Origin így együtt kezd már kicsit sok lenni, és ezek csak azok, amik saját launcherrel rendelkeznek(és biztos van még több is). Ráadásul, ha pl egy AC Odyssey-t hozzám hasonlóan Steam-en veszel meg, el fogja indítani az Uplay-t is, mikor játszol, nem csak a Steam-et.
    Szeretem viszont pl a Humble Bundle-t/Store-t, ami viszont csak store, launcher nélkül, masszív leárazásokkal, jótékonysággal összekötve, na olyanból tényleg lehetne több...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hopkins95 #325 üzenetére

    25 évesen még én is hetente összejöttem a barátaimmal 6-8 órát játszani pen&paper RPG-vel (offline), de így 39 évesen a szétszéledt és munkával/családdal "terhelt" csapat(39-45 éves tagokkal) nem tud összejönni úgy ahogy fiatal korunkban - most évente egyszer töltünk együtt 4-8 napot, ezek között pedig egyenként találkozunk ahogy a lehetőség adja.
    És én még ráérek játszani, mert nincs gyerekem, de pl. kétgyerekes legjobb cimborám egy hónapban összesen tud annyit leülni gép elé, mint én egy hétvégi délután.
    Azért is játszok csak WoWs-al, mert azt lehet kvázi-single-ként játszani, nem vagy köteles kláncsatákban részt venni, így akkor és annyi időt tudok vele tölteni, amikor és amennyit az egyéb elfoglaltságaim engednek...

    Szóval ja, kinek-kinek ami tetszik és amit életvitele megenged. :R
    Nekem, aki még a múlt évezredben érettségiztem, az élet és a baráti társaság az olyan dolog, ami offline van...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #326 üzenetére

    Most komolyan egy játék lehúzós modelljével jössz? Én 4500 órát raktam 8 éven át dotába úgy, hogy 20 eurónál többet nem fizettem érte. Na azt a veljút countereld :DDD

    (Gamepass és EA play van PC-re is. Az EA Play konkrétan a Steam integrált része. Én amúgy BNeten kívül egy extra launchert se használok, az ilyen EA Origin és Uplay befuccsolt, visszamentek Steamre gyakorlatilag. Epicem van mert behúztam pár ingyenes játékot, de sose nyomtam őket.)

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Kansas

    addikt

    válasz Иван #329 üzenetére

    Nem tudom "counterelni" :DDD
    Nyertél, neked még annyi életed sincs, mint nekem... :R
    Én kb. egy kezemen meg tudom számolni a játékokat, amiben átléptem az 1000 órát(Fifa Manager 14, WoWs meg talán még a Morrowind, de abban nincs számláló, hogy biztosra mondhassam), ebből a WoWs rohadt drága , mert nem átallok prémium cuccokat is venni, szerintem jóval 100e Ft fölött járok már 2 év alatt, amit elbaxtam rá(ha lenne ilyen szintű csatahajós offline játék, dobnám is a WoWs-ot mintha a kezem égetné)... a Morrowind meg a "legolcsóbb", azt ajándékba kaptam anno, még lemezes verzióban.

    És nem egy játék lehúzós modelljével jövök, minden F2P/P2W játék ilyen(ha jól rémlik, a Wow is, meg az EveOnline is, többek közt), ezekez képest a konzolos előfizu aprópénz...

    Az EA play PC-n kezdte... de nem integrált része a Steam-nek, csak össze van vele kötve(ilyen szinten a PSN-nel is), amit angolul ugyan valóban "intergration"-nek hívnak, de magyarul azért nem pont ugyanazt jelenti.
    Ami valódi integráció az az Origin és EA Pass, lévén ugyanaz a fejlesztő/fenntartó, illetve az MS és a Game Pass - látszik is mindkettőn, hogy a 1st party játékait nagyon sokára akciózza csak le, ha egyáltalán...
    Illetve újabban a Steam, az Uplay és a GOG kezd mindennel is összeköthető lenni... de még mindig kell külön acc mindhez...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Zanik

    addikt

    válasz Hopkins95 #325 üzenetére

    Nincs is ezzel gond. Én is toltam ameddig belefért, de idővel más dolgok lettek fontosak.
    Talán a BF3 volt az utolsó FPS multi amibe nagyon sok időt beleöltem. Későbbi a BF-ekben csak végigtolom a kampányt (ha volt), esetleg becsatlakoztam kipróbálni a multit is, de a kezdeti lelkesedés után mindig abbahagytam őket.
    Még a Rocket League-re kattantam PS4-en rá pár hónapig, de aztán az is abbamaradt.
    Tök jó dolog játszani, fontos része az életemnek, de vannak más dolgok is amik fontosak. Sose fogom abbahagyni a gaming-et, de egyszerűen az élet másról is szól.
    Szóval told amíg lehet, de ne csodálkozz ha később nálad is megváltoznak a szokások. ;)

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • válasz Kansas #328 üzenetére

    Hát néha irigyelni tudom, akinek családja/felesége van, de ilyenkor meg azt mondom, egyelőre nem sietős ez és örülök, hogy több időm van a haverokra meg a hobbijaimra. Nyilván ez változni fog idővel, de később is rendszeresen tartani akarom a kapcsolatot a barátaimmal, ha a héten csak egyszer, akkor annyiszor.

    Amúgy én épp a konzol single játékokkal vagyok úgy, hogy azokra sok idő kéne és ezért még bele sem tudtam igazán kezdeni. Itt meg ha munka után van kedvem, akkor beugrok pár kör Battlefieldre és letelt. :D De már néha én is úgy vagyok, hogy nincs kedvem ülni, mert ügyfélszolgálatosként home officeban egész nap a gép előtt ülök és csak leheveredek a kanapéra. Úgy meg kontrollerel lehet jól játszani, ezért is fordult meg a fejemben az új konzol.

    #331 Zanik Így így, a gaming örök hobbi marad számomra is.:R

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • hunluki

    senior tag

    válasz Hopkins95 #332 üzenetére

    Ezen ne aggódj túlzottan, nekem is itt van a zasszony meg a gyerkőc és mégis jut idő haverokra és játékokra is. Csak alvásra nem :DDD
    Okosabban kell beosztani az időt az tuti, illetve nálam is megcsappant a játékra szánt idő de így is belefér napi néhány óra, ha más nem akkor este a kádban switchen, vagy HO-ba nyugis éjszakai műszak alatt (psssszt) PS-en vagy PC-n.

    Főleg hogy most be vagyunk zárva és senki sehova így még esély sincs arra hogy családot látogassunk vagy kiránduljunk, marad a kockulás.

  • Kansas

    addikt

    válasz Hopkins95 #332 üzenetére

    Igen, olyan szempontból igazad van, hogy egy-egy single-player játék végigtolásához kell 80-100 óra, másrészt viszont azt hátrányok nélkül meg lehet szakítani bármikor bármennyi időre, ha bőg a gyerek vagy az asszony szól, hogy most azonnal húzás le a boltba, hogy 8-órai takarodóra viszaérj. :D
    Az ilyen meccsekre, vagy csatákra tagolt multikban persze nem vesztesz sokat, ha menet közben kiugrasz, max páran elküldenek anyádba, de egy-egy klán raid ahogy hallom(első kézből nem tapasztaltam, soha nem játszottam ilyesmi játékokkal fél óránál többet) sok órát el tud vinni és nem igazán praktikus/ildomos kiugrálni belőle(bár biztos kezeli valahogy).
    Mondjuk anno 2006-ban ferdén néztünk a kollégára aki céges csapatépítő helyett inkább WoW klántalálkozóra ment...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • BiP

    nagyúr

    válasz hunluki #333 üzenetére

    illetve nálam is megcsappant a játékra szánt idő de így is belefér napi néhány óra
    :R
    Azta, hogy csinálod? Nálad 30 órából áll a nap?

    [ Szerkesztve ]

  • hunluki

    senior tag

    válasz BiP #335 üzenetére

    Van hogy kiesik néhány nap, de ahogy írtam a switch csodákra képes :D Elalvás előtt amikor picur meg asszony már alvóba rakta magát még ott a lehetőség, reggel kicsit korábban kelek mert párom gyerkőc etetés miatt felkel hajnalban aztán visszaalszanak 8-9ig, ott a reggel pár óra PS/PC-re, meg lehet találni ezeket csak akarni kell :D

    Korona miatt meló is visszafogottabb, sokkal több a nyugis időszak. A kötelezőt hamar ledarálom mint a gép, a többi jóformán üresjárat, ott pusztulnak a mongolok rendesen :D

  • RudY

    addikt

    hmm
    Infinity Ward quietly adds 120fps to Call of Duty: Warzone on Xbox Series X - but not PS5
    [link]

  • gyépés

    aktív tag

    Sziasztok! Én nem annyira értek a témához és lehet én nézek be valamit, de nekem nem jön ki a matek:
    "Amíg az Xbox Series X esetében a 320 bites buszon hat 2 GB-os, illetve négy 1 GB-os memória található, addig a Series S modell 128 bites buszon kínál három 2 GB-os és egy 4 GB-os memóriát. Ez azt jelenti, hogy a rendre 16 és 10 GB-os kapacitás két, eltérő sebességű részre osztható. Az Xbox Series X és S a 10 és 8 GB-os részt rendre 560 és 224 GB/s-os tempóval éri el, míg a fennmaradt 6 és 2 GB-os terület memóriasáv-szélessége rendre 336 és 56 GB/s lesz."
    Nem 12 és 6 GB meg 4 és 4 GB lesz a gyorsabb ill. lassabb memóriák mérete a különböző xboxoknál?

    [ Szerkesztve ]

    "Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

  • Иван

    őstag

    válasz Kansas #330 üzenetére

    Hát igen, egyetemi éveim elég sok dotából álltak. Ma már előfordul hogy hetekig elő se kerül, sőt, volt benne egy másfél éves szünet is.

    Csak arra akartam rávilágítani hogy a játék ár/érték aránya nem platformhoz kötött. Sőt, vannak olyan esetek amikor nem sajnáltam akár pár óráért a nagyobb összeget. Nintendo 1st party címekért se sajnálom az árat, mert minőségi időtöltésnek vélem őket (arról nem is beszélve hogy egy Smash, ACNH vagy BOTW nagyon sok időt is rejt magában).

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz gyépés #338 üzenetére

    Javítva. :R

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • syIex

    veterán

    Az minek köszönhető egyébként, hogy aprón a PS5 az 350-ért is van míg a XSX maximum 250?
    Nagyobb a készlet vagy a PS annyival jobb lett?

    Me, I always tell the truth. Even when I lie!

  • RudY

    addikt

    válasz syIex #341 üzenetére

    Bolti ára mindkettőnek ~184 900.-
    A nepperek azt adják drágábban amelyikből kevesebb a nyitókészlet.
    XSX jön kéthetente, PS5 legközelebb csak február környékén.

    [ Szerkesztve ]

  • syIex

    veterán

    válasz RudY #342 üzenetére

    Ja az úgy rendben van... :Y
    Igen a bolti árakat tudom és azért is csodálkozom.
    PS5 volt a kiszemelt az exluzívok miatt, de lehet XSX lesz akkor belőle, ha csak nagyon kis felárral nem találok esetleg... :B

    Me, I always tell the truth. Even when I lie!

  • #16820480

    törölt tag

    válasz RudY #342 üzenetére

    Amúgy a PS5 majd 5 nap múlva jelenik meg ezen a kontinensen, szóval jön az még szerintem.

  • Wolverine

    félisten

    válasz #16820480 #344 üzenetére

    Tudtommal a Sony a márciusi előrendeléseket sem tudja 100%-ban teljesíteni, úgyhogy boltba sokáig nem fog kerülni értelmes mennyiség...

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • syIex

    veterán

    válasz Wolverine #345 üzenetére

    Nem tudom hol lenne érdemes 19.-én megpróbálni, pedig rá kellene hátha... :DDD

    Me, I always tell the truth. Even when I lie!

  • Kansas

    addikt

    válasz syIex #346 üzenetére

    Most már sajnos kb. sehol... én szeptember közepén rendeltem elő és már az is határeset, az Alza azt mondta, várjak 19-ig, aztán vagy jön az e-mail, hogy postázták, vagy majd februárban :(

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • RudY

    addikt

    válasz #16820480 #344 üzenetére

    Amúgy az előrendelés napján elfogyott az Európába érkező készlet, üzletek polcaira nem is kerül. :(((

    [ Szerkesztve ]

  • válasz Wolverine #345 üzenetére

    Mondjuk ez elég gáz. Nem elég hogy az új grafikus kártyák nem elérhetők(azoknál a paperlaunch már sokéves „hagyomány”), de még egy tömeggyártott konzolnál is hónapokat várni kell, hogy elérhető legyen. Kész vicc. :(((

    #333 hunluki
    Akkor végül is jó, bár a jó időbeosztás sosem volt az erősségem. :D
    #334 Kansas
    Ez is igaz. :R

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Chaser

    titán

    válasz syIex #343 üzenetére

    hasonlóan kis felárral, ahogy az új rtx-ekt toltad?
    biztos találsz ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák