Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    Fúú de gyűlöltem kötelező könyveket olvasni. Valahogy mindig megúsztam, hogy el kelljen olvasni őket. Viszont azóta eltelt jó pár év és újra könyvet ragadtam a kezeim közé. Nem is tudom milyen elhatározásból. 1 év leforgása alatt vagy 20 könyvet biztos elolvastam (köztük van a Jég és tűz dala sorozat összes eddig megjelent kötete, ami önmagában hatalmas, háborús, történelmi, életrajz, fantasy, sci-fi, stb...). Egyet biztosra állíthatok, hogy a film soha nem lesz egyenértékű a könyvvel. A könyv sokkal jobban "megterheli" az agyat, ami alatt azt értem, hogy sokkal több gondolatot ébreszt, és sokkal jobban megmozgatja a fantáziát, mint a film, ahol mindent eléd raknak. Főleg a manapság megjelenő filmekre jellemző, hogy eredetileg könyvben jelentek meg. Na vajon miért?

    És igen egyetértek bambano-vel, hogy az alapműveltséghez hozzátartozik az olvasás.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz proci985 #57 üzenetére

    Igen, így. A könyv esetében több idő van a szálak futtatására, terjedelmesebben, részletesebben viheted végig a történeseket. Arról persze nem szabad elfeledkezni, hogy a filmben és a könyvben más technikákat alkalmaznak. Az, hogy kinek mi jön be, vagy miben lát több fantáziát az egyénenként változik. Pl. nekem a Pulp Fiction végtelenül unalmas volt, de pl. ez tetszett: [link] Amúgy a művész filmeket sem tudom egyáltalán értékelni. De ez mind ízlések és pofonok.

    Én azért kezdtem el olvasni, mert a filmek és a sorozatok már nem nyújtottak elég örömöt, mert mostanában csak tucat filmek készülnek, és egyáltalán nem voltak minőségileg kielégítőek számomra.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz proci985 #67 üzenetére

    Így sem tudom élvezni azt a filmet.

    Sztalker, Kontroll (bár az első fele még tetszett), Macskajaj, A parfüm: Egy gyilkos története. Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz proci985 #69 üzenetére

    Mint mondottam, ennyi jutott hirtelen az eszembe. A művészfilm meghatározása pedig elég nehéz dolog. Amúgy egy kicsit vicces, hogy azon vitatkozunk, hogy nekem mi tetszik, és hogy mi nem tetszik. Főleg, hogy ez már nem is igazán tartozik az eredeti kérdés felvetéshez. Úgyis értelmetlen a vita, mert olyanfelé megy a dolog, ami nem igazán foglalkoztat (ellenben ugye téged).

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz Crystalheart #76 üzenetére

    Asimov Alapítvány trilógiát később fordították le angolról magyarra (70-es évek rémlik), de érezhető a nyelvezetén, hogy régen fordították.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák