Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz Frawly #699 üzenetére

    Nah, azért ne túlozzunk már.
    Egy kései Rage128 kb bármiben megy, aminek AGP foglalata van. P4, Athlon 64, bár ezeknek nem nagyon van értelme, mert gyenge oda, P2 vége P3 eleje való neki játékra.
    De még ha olyan is lenne, amit mondasz, akkor is vannak P4-ek Univerzális AGP-vel...

    Másik meg a lényeg, Rage XL. Szerverkörnyezetben rengeteget használtak, szerverlapokon alaplapra integrálva az van, ráadásul szerverkártyákon is az van. Na és mi szokott lenni a szervereken? W2K.. ja nem Linux.
    Az architektúra meg ha nem is full ugyanaz, gondolom egy driver kezeli.

    Ettől függetlenül lehet, hogy csak egy hobbiőrült ámokfutása és tényleg a Rage128 volt csak a cél, nem ismerem a konkrét projectet.

    Ilyen cuki izékben van Rage XL.

    Architektúra valóban eléggé különbözik mert az XL még a Pro Turbon alapszik az meg sokkal régebbi.

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz Frawly #699 üzenetére

    Igazából nem ellentmondani akartam neked, inkább pontosítani.
    Amikor én linuxozni kezdtem, akkor már az ATi az AMD kezében volt évek óta, és már piacon volt a Brazos. Arra tettem fel elsőként linuxot. Természetesen valami Ubuntut. Akkor nekem még újdonság volt az egyszerű telepítés. :DDD

    Ebben az időkben jártak olyan hírek, hogy az AMD driverek már nincsenek annyira lemaradva a többiekhez képest. Emlékszem még arra, hogy kijött valami kernel, amiben már be tudtam kapcsolni KDE alatt az OpenGL gyorsítást, és nem artifact-olt az egész grafikus felület.
    Nagy szó volt ez akkor. :DD

    A korábban történteket csak a hírekből, cikkekből ismerem.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Frawly #699 üzenetére

    Már bocs, de annyit szövegelsz hogy a lényeg pont elveszik, a többinek meg se füle se farka.

    Itt akkor sem erről van szó, hogy 19 évig szar volt ennek az Ati Rage kártyának a támogatása, aztán most javították.

    Nem tudom mennyi ideig volt szar, de amikor számított volna valakinek (értsd olyannak aki akkoriban pénzt is adott a hardverért) akkor érdemi támogatása nem volt, főleg nem olyan szintű mint Windows driver esetén. Kezdve ott, hogy 3D játék sem nagyon volt Linuxra.

    Persze kinek lett volna kedve akkoriban natívan (és nem natív megoldások tudtommal akkoriban még nem voltak) játékot írni egy olyan platformra aminek konkrétan 0 volt desktopon az elterjedtsége illetve konfigfájlból kellett felbontást és képfrissítést állítani (ami vagy működött vagy nem), a szép betűtípusok beszerzési helye pedig a Win98 install CD volt.

Új hozzászólás Aktív témák