Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Dexar007 #431 üzenetére

    "Ja,es minek hasznaljak linuxot"

    Szerintem senki nem akarja rádkényszeríteni.
    Többen elmondták, hogy sok ember számára teljesen jó megoldás. Ha úgy érzed, hogy ebbe nem tartozol bele, akkor neked jobb a windows.
    Nem kényszer ám ez. :N

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Dexar007 #431 üzenetére

    Ha Windows alatt nem menne a touchpad, csak megoldanád magadnak, nem igaz? :D Egyébként nem tudom milyen egzotikus géped van, de én ilyet még nem láttam, max. wifit, ami ne ment volna alapból. Ellenben a plug'n'play Windows alatt rengeteg minden nem megy alapból, Linux alá többnyire pedig egyáltalán nem kell semmilyen drivert vadászni, nekem eddig csak a Microsoft Surface Prora kellett wifi drivert, ezen kívül minden ment elsőre, két különböző disztribúcióval is (kb. 7-8 gépen, amit eddig használtam).

    Nyilván van kivétel, de ha körültekintően választ az ember, nem lesz vele probléma (ami erősen javallott Windows meg a hozzá kapcsolódó eszközök esetén is). Nekem is van eredeti licencem, több is, nem azért használok Linuxot mert ingyen van, hanem mert jobbnak találom.

    A sebesség csak egy dolog a sok közül, ott van az egységes UI/UX, a testreszabhatóság, a következetes működés, a rugalmasság, de ide vehetném azt is, hogy nem akar okosabbnak lenni nálam, tud frissíteni észrevétlenül menet közben is és akkor indítom újra, amikor nekem tetszik, nem amikor ő úgy gondolja hogy itt az ideje.

  • <Lacy85>

    addikt

    válasz Dexar007 #431 üzenetére

    Nekem is eredeti Win10-et adtak a laptop mellé, mégis 90%-ban Linux fut rajta. Most akkó mi van? :D

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dexar007 #431 üzenetére

    Az eredeti Windowsodat így vagy úgy, de valaki kifizette. :) Neked éppen szerencséd volt HW terén W10-el, én most kínlódok egy USB-s külső hangkártyával ami Win7 és Linux alatt is prímán működött / működik, de a Win10-es UAC driverével csak adott bitmélység és mintavételezési freki beállításokban működik, de azokban is gyakran átmegy recsegősbe. Megoldás per pillanat nincs. ;]

    A cikkben meg nem a Gnome felületű Linux volt párba állítva a Win10 felületével, hanem az XFCE-s. A kettő között van némi különbség, de egy SSD-s gépen elég rammal meg kb. minden jól fut. A leírtak szerint kifogtál valami gpu gyorsítási problémát Gnome alatt, megeshet ilyen, néha megátkozott hardvert vesz az ember. Van két jó Linux topic itt a PH!-n, gyere be és kérdezz, segítünk. Nem ígérte senki, hogy minden működni fog elsőre, de nem is kértek tőled pénzt érte...

    Én speciel azért használok Linuxot (is), mert fejlesztőmérnökként nagyon sok eszköz eleve Linuxra készül (nem véletlen implementálta a bash shellt -WSL- az MS a W10-be), meg mert szeretem ha valami mögött egy közösség áll és nem egy pénzügyi vállalkozás, valamint a szabadságot, hogy nem kényszerítenek rá egyféle megoldásra, gondolok itt W8-10 ronda új felületére.

    Ha neked megfelel, hogy az MS szabja meg a határokat és úgy van minden ahogy azt ő akarja, akkor maradj a W10-nél. Ugye voltak ilyen szemét esetek a múltban, mint pl:
    -AMD nyilatkozta: természetesen lesz W7 driver a megjelenő Ryzen platformhoz.
    -Pár nappal később visszavonták az egészet és az MS a teljes WU-t letiltották az újabb platformokon HW inkompatibilitásra hivatkozva, hogy vegyél W10-et.
    Van akinek beveszi a gyomra ezeket a dolgokat, az enyém kevésbé.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák