Keresés

Aktív témák

  • burgatshow

    veterán

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Najó rendben van, de mondjuk ha nincs pénz új autóra akkor elmész a szalonba és lopsz egyet vagy mi? Nyilvánvalóan (legalább is remélem) nem fogsz lopni hanem nem veszed meg.

    Valahogy én is így vagyok vele.

    Amit nagyobb szemétségnek tartok, hogy a játékok például konzolra 2-4 ezer Forinttal többe kerülnek mint PC, holott maga a termék ugyanaz, kis túlzással csak a compiler-t kell kicserélni...

    Na mindegy...

    Egyébként tisztességes konzolos és gépes vagyok.

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #21 üzenetére

    ha meg tudja venni az ember, akkor vegye meg, ha meg nem, akkor masolja le.

    1. Nem teljesen értem, hogy ugyanazon termék esetén "a" személynek miért kéne fizetnie azért, ami "b" személynek ingyen jár. Senkinek nem vagyok hajlandó kifizetni az igyenélést (megteszem persze, mert kénytelen vagyok, de elméleti síkon ellenzem).

    2. A helyzet az, hogy ha fenntartasz egy dellás réteget, ami vásárol, meg egy nagy kupac ingyenélőt (most mellőzzük, hogy pénzhiány vagy kényelem vagy "kitérdekel" okán warezol), akkor az történik, hogy valójában a piac csak a dellás rétegből áll, és kiesik egy aktívan bojkottáló szegmens, aki miatt (illetve a méretet érzékelve) ok születhetne árcsökkentésre, feltételjavításra, stb.

    3. Felteszem a kérdést, hogy ha "a" fizető vásárló és "b" ingyenélő végeredményben ugyanazt a terméket/szolgáltatást kapja, akkor mi gátolja meg az "a" halmaz tagjait a migrációtól?

    4. A te elméleted a felhasználó lelkiismeretére bízza a termék/szolgáltatás utáni fizetést. Hát az meg nem egy jó üzlet. Őszintén, rábíznád az ország lakóira, hogy lelkiismereti alapon fizessen be pl. adót és járulékokat?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Chrys_

    addikt

    válasz dabadab #22 üzenetére

    És erre szedi be az szja-t... szóval ez még mindig nem magyarázat a nagy árkülönbségekre.

    Morden24:
    4. Ha kibontod a játékot, és nem tetszik, visszaviheted a boltba és visszakapod az árát? Mert ha nem (mert "használt" :) ), akkor inkább warezolok :)

    [ Szerkesztve ]

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #34 üzenetére

    A tied is.

    Tény, de ebben az esetben ez egy illegális tevékenység, a másik esetben ugyanez legitimálva lenne. Azért még mindig bőven van visszatartó ereje az illegalitás tényének - ha ez nem lenne meg, akkor viszont "a" -> "b".

    Egyébként nem akarok félreérthető lenni: szerintem nem jár mindenkinek ugyanaz.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz dabadab #43 üzenetére

    a digitalis tobbszorozesnek (es az altala felvetett uj lehetosegeknek) a letet is elfeledni/tagadni igyekvok (amire pont jo peldaul szolgalsz))

    Én nem a létét tagadom, hanem azt vallom, hogy ha valaki létrehoz egy tartalmat (esetleg rendelkezhet felette), annak joga van meghatározni azt, hogy ki férhet hozzá ehhez az említett tartalomhoz. Itt nem tudásról van szó, hanem egy termékről.
    Én úgy gondolom, hogy ezt a fent említett jogot egy harmadik személy nem bírálhatja felül csak azért, mert neki erre igénye van.
    Arról nem is beszélve, hogy érdemes elválasztani kategóriákat. Te az egyik oldalon kardoskodsz, én nyilván a másikon. De a legtöbben nem elvként vagy vitatémaként élik meg ezeket a dolgokat, hanem simán használják, természetesen hozzáértés, erkölcsi megfontolás vagy tudatos piacalakítás igénye nélkül.

    P.S.: Többet nem fogok írni, leginkább a lehetőség hiánya miatt :)

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Aktív témák