Új hozzászólás Aktív témák

  • 7Heads Drago

    veterán

    válasz Fritz Teufel #30 üzenetére

    Nem értünk egyet.
    Mi a fillér? 1 autóba 1 db soc kell meg hozzá memória ami viszi az egész rendszert és kiszolgálja a sofőrt. (ne keverjük ide a motor vezérlőt meg egyebeket azokban nyilván van chip, csak azt nem kell a sofőrnek kezelnie vezetés közben) A jelenleg leggyorsabb telok az iPhone 14 pro max. Ehhez jelenleg 110 dollár 1 db chip. Az autókba bőven közép kategóriás chipeket raknak 10-20-30 dolláros áron. Mi ez a végfelhasználói árhoz? De még ha a teljes gyártási árhoz is mérjük is vicc az egész.
    A cégnél nyilván sok chipet vesznek, mert sok autót gyártanak, de autónként csak 1 db kell. Továbbra is tartom hogy itt nem az alkatrész ár a döntő, sokkal inkább a szoftver és a kellő dizájn és annak megtervezése ami megnyomja a költségeket.
    Én be is tiltanám az érintés vezérlést. Telefonálni se lehet, akkor ezt miért engedik? Vagy ha mégis akkor csak utas oldalon. Ő ráér vele szenvedni.
    Semmilyen plusz infót nem kaptam én a tesztben.
    Nekem a youtuben ez volt az első teszt amit feldobott és legalább annyi info van a szoftverről mint itt, maga az autó bemutatása meg sokkal részletesebb. [link]
    Ez okosautó szerintem és nem "kütyü".
    Én ha csinálok valamit vagy rendesen csinálom vagy sehogy. Persze nyilván próbálkozik az ember de ha nem megy rábízom szakemberre. Vagy esetleg fejlődni kellene.

    [ Szerkesztve ]

    Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Új hozzászólás Aktív témák