Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz bambano #851 üzenetére

    Bambano tátot szájjal berohan :DDD

    Nem, egyáltalán nem FM szinti volt (elolvastad egyáltalán a linkelt cikket?), olyannyira nem, hogy színusz hullámformát egyáltalán nem tud generálni.

    A három csatorna lelkét egy-egy 24 bites számlálóregiszter adja, annak a felső bitjei vannak rádrótozva a hullámgenerátorra, ami szintén digitális, 8 bites kimenettel. (Az eredeti elképzelés az volt, hogy valami hangszermemóriát fognak címezni, de a memória drágának bizonyult, így egyszerű aritmetikai logika került oda - az eredeti elképzelést meg már az Ensoniq-nál ültette át a gyakorlatba Bob Yannes - a Mirage-ban sample-k, az ESQ1-ben wavetable-k formájában). Ezt a 8 bites kimenetet alakítja át analóg feszültséggé a csatornánkénti DAC, ami ~1 MHz-en működik a SID összes digitális részével (meg úgy általában a C64 nagy részével, mert egyetlen órajelkristály vezérli az egészet) együtt. A burkológörbék, a filter meg a hangerőállítás az már tényleg analóg volt (digitális vezérléssel).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Frawly

    veterán

    válasz bambano #851 üzenetére

    Én a SID hangját sose szerettem. Az egész C64 túl van értékelve. Egyébként pont ezért nem tudják utángyártani a SID-et, mert analóg volt, és nem tudják a szilikont megnézve reprodukálni hagyományos digitális megoldással.

    A kazetta témaköréhez meg megint csak azt a videót tudom ajánlani, amit belinkeltem már többször, kb. minden 2-3. hsz.-ben. szóval ott elmondja a fószer, hogy a bitmélység lényegében a minimális jel/zajarányt állítja. Azt is említi, hogy kazettánál ez legjobb esetben 8-9 bitnek felel meg, de ha nem jó minőségű felvétel vagy szalag, akkor lemehet 5 bitig! Ezt csak azért hozza elő, hogy eloszlassa az analóg az jobb tévhitet.

    Egyébként a kazetta nem szól rosszul, de ahhoz, hogy CD-minőséget megközelítően szóljon, ahhoz kell
    1) jó minőségű kazetta, min Type2 vagy Type4, ilyet nem gyártanak nagyon rég, a régi készletek meg le fognak fogyni
    2) baromi profi deck, ilyeneket már a 90-es évek óta nem gyártanak, és ma már ezek nagyon durva heroinárban mennek, átlag zenefogyasztónak nem érik meg.

  • nyisziati

    veterán

    válasz bambano #851 üzenetére

    Én nem azt írtam, hogy MINDEN krómdioxid kazetta jobb, mint a CD, hanem volt olyan album, ami krómos kazettán jobban, teltebben szólt, mint CD-n.
    És ez a haveromnak és nekem is egyértelmű volt, nem kellett bizonygatni, első hallásra kijött a különbség.

Új hozzászólás Aktív témák