Új hozzászólás Aktív témák

  • envagyok

    veterán

    válasz lezso6 #669 üzenetére

    Pont pár napja írtam:
    1.: Foobarral nem hallgatok zenét, ott zavar a pc hangja, eleve nem elég jól szól ahhoz, és a sok nüansznyi probléma miatt (szar dac, szar hangszóró, szar akusztika) lehet én sem veszem észre azonnal a különbséget, de most nem fogom az órás albumot 16* a te kedvedért hallgatgatni. Írni viszont szívesen írok.

    2.: Ha hallgatnék vele, és csinálnék egy screent, hogy tessék, itt a 16/16, akkor meg az lenne, hogy biztos csaltam. Ezt meg is írtátok. Akkor meg minek???

    Fel kellene fogni, hogy a minőségi zenehallgatásnak nem a foobar, és a PC a csúcspontja.
    Beleültetlek 2db 3-as BMW-be, ami tök egyformán néz ki. Mindegyik dízel, egyikben 160, másikban 270LE-s a motor (csak írtam vmit), autópályán tempomattal 130-al na mond meg 16/16 melyikben ülsz. Nem tudod. És miért nem? Mert nem tudod a kocsi határait feszegetni.
    Ez PC-s zenehallgatásra ugyanígy igaz.

    Eleve: Legtöbb pc-s hangfal digitális erősítőt használ, már el is kenődik az a kis különbség. Legtöbb alaplapi hangkari színez, már el is tűnik a kis különbség. Drágább hangkarikról is kiderül néha ez az, pl Audigy2 kamu 96khz, már el is tűnik a különbség, PC-s hangfalakat legtöbbször úgy csinálják meg, hogy "szépen" szóljon, hogy kiemelik a 100hz környékét, hogy teltebbnek tűnjön a mély, és 5khz környékén, hogy szépen csilingeljen. Ezek miatt nehezebben hallod meg, ha egy halkabb középhang eltűnne. Mert egy jó rendszeren -20db-en szólna a többi mellett ez a hang, pc-s hangfalon meg -30 -40db-el.

    Aki innentől úgy érzi, hogy egy PC-s foobar abx teszt hiteles, hát......

    [ Szerkesztve ]

    Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Új hozzászólás Aktív témák