Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz mepet #5 üzenetére

    Olvasd el: [link]

    ebből az sjw libák azt emelik ki, hogy van benne pár "kussolj" meg néhány hasonlóan veretes 4 betűs angol szó.

    a szoftveresek meg azt, hogy a felhasználói programok fejlesztőinek és felhasználóinak érdekeit védi egy kernel fejlesztővel szemben.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz mepet #15 üzenetére

    "Ha pedig csak egyetlen igazán jó fejlesztőt veszítenek emiatt"
    Na, de pont ez az, ami nem fog megtortenni. Amiket kifogasolt a felso harom "leveleben", azok mind olyan szinten gany dolgok, hogy hihetetlen.

    Mondjunk egy peldat: Komuves veletlenszeruen nehany teglat minden meteren 90 fokkal elforgatva pakolna falazas kozben. Aztan, hogy hatha nem tunik fel alapon, amikor kesz egy sor, a belogo teglakra rabaszna kalapaccsal, ahogy torik, ugy puffan alapon, jo az ugy, ha nem log ki, ugye. Aztan lefesti, es amikor a szekrenyt nem tudja odatolni a falhoz, akkor az addig is hasznalt es bizonyitott szekrenyt hibaztatja.

    Emlitett komuvesnek mit mondanal, ha ez kb a szazadik alkalommal fordulna elo?
    a) Jajjj, Beluskam, figyelj mar, ez megint nem jo igy, ejnye bejnye, gyere, egyunk inkabb egy gulyast es meseljunk egymasnak a gyerekkorunkrol!
    b) Nem igaz bazmeg, hogy nem lehet felfogni, hogy kell odarakni azt a rohadt teglat! Hat mennyire kell ehhez hulyenek lenni?! Menjel inkabb utcasepronek Te barom, ott kevesebb kart tudsz okozni, ide meg ne nyulkalj.

    Ehhez meg tegyuk hozza, hogy ez egy jotekonysagi hazepito projekt, tehat kb barki odamehet falazni barmikor.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz mepet #15 üzenetére

    az a tévedés a hsz-edben, hogy úgy gondolod, a dolog az anyázással kezdődik.

    nem.

    a dolog a tróger munkával kezdődik, az anyázás már következmény, okozat.
    ha pedig tróger munkát végzel, és az anyázás miatt otthagyod a csapatot, akkor azzal a csapat NYER.
    igazad van, elfogadhatatlan, de nem az okozat, hanem az ok. Elfogadhatatlan, hogy az általam példaként linkelt levél szerint az illető kernelfejlesztő olyan változtatást rakott a kernelbe, ami többszáz másik ember, és pár millió felhasználó munkáját tönkre tette. ehhez képest egy-két emelt hangerőn elhangzó kuss az igen alacsony büntetés.

    ha pedig olyan munkát végzel, ami érték a csapatnak, akkor nincs anyázás.

    itt van egy eset, amikor kesztyűs kézzel bántak valakivel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • opr

    veterán

    válasz mepet #23 üzenetére

    Ok, de itt jon a lenyeg:
    Elkuldod kulturaltan, hazamesz, orulsz, ez is le van tudva.
    Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
    Elkuldod kulturaltan, de mar annyira nem rozsas a kedved.
    Masnap mikor odaersz latod, hogy emberunk ott figyel, es pakolja a teglakat, ugyanugy.
    ...
    Hanyadik iteracional kezdesz el uvolteni?

    Mert ez egy opensource projektben kb igy nez ki, mint amit fentebb irtam. Sot, nem egy levelben benne van, hogy ugyan ezeket a csatakat mar sokszor evek ota vivja ugyanazokkal az emberekkel. Te meddig birnad?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • válasz mepet #23 üzenetére

    Linus Torvalds a Linux "Istene". Az övé, ő csinálta. Én úgy csesznék le valakit, ha beleszarna a munkámba, hogy nem érné két lábbal / kézzel se talajt. Nem vagyok nagy Linux fan, de nekem 100%-osan szimpatikus a fazon.

    Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

  • Dhampir

    félisten

    válasz mepet #23 üzenetére

    Sőt, lesz olyan kultúrált kőműves, aki nem fog nálam munkát vállalni.

    Ha túlságosan kulturált, akkor már gyaníthatóan szabadkőműves és másfajta vakolással foglalkozik. :D

  • hallador

    addikt

    válasz mepet #15 üzenetére

    Ha ilyen stílusban nyilvánulna meg a főnököm több alkalommal is, akkor többé nem látna. Pedig nagyon nem tartom magam sjw-nek (kigoogliztam mi az, hátha másnak is új: social justice warrior). Azt tudom, hogy én nem tűrném.

    Szerintem, ez rendben, de azt vedd figyelembe, hogy Linus és a Kernel Hacker csapat nagyon komoly szakmai kihívással küzdenek meg. Ezekben a közegekben az empátia, és a tolerancia fogalmak nem relevánsak. Azt kell mondanom, hogy ott mindenki programozó zseni. Nincs sokkal rosszabb, a másiknál.
    Ez az egyik.

    A másik, -
    hogy ebben a közegben nem olyan emberek dolgoznak, mint pl a magyar munkamorál, ahol az sokkal fontosabb, hogy mellébeszélj, sunnyogj, mint valóban dolgozz. Ez a szocializmusból jön, és igen a mai fiatal is jobban hasonlít ehhez mint az a fiatal, aki pl Ausztriában pultozik, vagy Japánban, ahol egyenesen szégyen ha sunnyogsz, otthon ez az elvárt.
    Ezekben a közegekben ez nem feltétlenül a sértésről, hanem a fejlődésről szól.

    A harmadik:
    Ez a közeg egy olyan elit, akik akkor is dolgoznának, ha sokkal rosszabb lenne, mert itt egy év többet ér, mint máshol 10 év. Egyszerűen annyira egyedi a dolog, annyira nem nagyon lehet tévedni ebben a közegben, és időre megy nem magyar hogyan ne dolgozzunk jól, és gyorsan-ra.

    Én integrátoroknál dolgoztam 15 évig. Ezek a cégek olyanok mint a TEK. Ledobnak egy szerverszobába 31 kartondobozzal, meg 5 rack-el, és úgy jön ki a mérnök, hogy működik, és nem csak működik, hanem jól működik, és nem csak, hogy jól működik, hanem készen működik.
    Ez az informatika szakma csúcsa, ahol szintén nem lehet tévedni, mert lehet, hogy a győri audi áll meg miattad, ahol percek alatt 100 milliós lehet a kár/kiesés.
    Nálunk is ilyen fesz volt szinte mindenhol, hogy miért? Azért mert Te vagy az, aki vágja a Linux-ot VMware-t, Hyper-V-t, a Storage-ot a blade chassis-t, és a tape library-t és a hozzá tartozó szoftvereket is.

    Mikor nem egyszer mentem én is egy ügyfélhez, mintha wellness-be mentem volna, mert annyival lassabban működnek agyban, mint egy integrátor szemlélet. Nem azért mert én akkora agy vagyok, hanem azért mert ez lokalizáció ilyen mentalitást igényel, ilyen habitust.

    Ezek a srácok pont ilyenek, csak programozóban.

    Egy átlag ember fel sem tudja fogni, hogy mennyire komoly tényező, ha tanulás hajt előre, nem kifogások. És nem csak 30 éves korodban, hanem 50 évesen is.

    Persze kinek mi a fontos. Ezek az emberek, mint ahogy mi sem úgy állunk hozzá a munkához, mint az átlagos magyar informatikus:
    - ha nem iratnak be a tanfolyamra, --> akkor le....
    - ha nem mutatják meg mit/hogyan kell csinálni --> nem érdekel
    - ha nem fizetnek be tanfolyamra, nem az én érdekem letolyom --> érdektelenség
    - hülye az integrátor, hülye kb mindenki a ki egy karaktert a terminálba, mert hát ugye mi értünk hozzá.... de 3 év alatt úgy áll a rendszer, hogy az integrátor úgy hagyta...
    - 8 órát dolgozunk, és nem többet….
    - állami intézmények, 2,5 óra ebédidő… stb

    Na aki így gondolkodik, az nem fogja soha megérteni, hogy ahogyan Linus viselkedik, az nem feltétlenül azért van ,mert bunkó, hanem azért mert haladni akar, magyar is akar haladni, csak ne neki kelljen megmozdulni, tisztelet a kivételnek...

    Persze nem szép, meg nem jó, meg hújújúj, de van eredmény… Lehet érzékenynek lenni, meg lehet itt empátiával takarózni, de nem ilyen szinten… Szerintem.

    (#34) joey04

    Mint ahogy, Steve Jobs, vagy éppen Bill Gates is. Ilyen ez a poszakma.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • leviske

    veterán

    válasz mepet #40 üzenetére

    Ennyi információ alapján én nem foglalnék állást ez ügyben. Tudtommal a teljes rendszer átlátásához még mindig Ő áll a legközelebb. Ráadásul amikor egy-egy hülyeséget időről időre esetleg olyan erők tolnak saját érdekből, mint mondjuk az nVidia, vagy AMD, Intel, Google, Microsoft, stb, az azért fárasztóvá válhat.

    Mindenesetre ja, az élet nem áll meg a Linux közösségen belül Linus nélkül sem. Viszont az mondjuk még így is érdekes/izgalmas, hogy Linus ezzel gyakorlatilag úgy döntött, hogy a kernel 5.0(?) merge window első felét, vagy akár a teljeset kihagyja.

  • hallador

    addikt

    válasz mepet #40 üzenetére

    Ezt ugyan leírtam már neked, de nem ez a közeg nem hasonlítható össze a magyar módival. Mert most ha nagy troll lennék, és közhelyekkel dobálóznék, akkor nem véletlenül tart ott ahol tart az az ország.
    Ez egy ilyen közegben beleférhet. Nem azon kell rugózni, hogy milyen a stílusa, hanem azon, hogy egy Ingó, vagy Linus típusú ember már könnyen lehet, hogy pár release-t leforgatott. Mindaddig, emeddig otthon azon rúgóznak az emberek, hogy yay a stílus... Kit érdekel a stílus? Ez nem leánynevelde, és nem is olcsó cirkusz a szocializmusból szabadult hülyíthető hülye gyerekeknek/felnőtteknek. Ennyi.

    Igen a stílusa olyan amilyen, de igen, ha vele dolgozol akár 1 évet is bárhol a világon tárt karokkal várnak ennyi, na ez elmondható a stílusukra, modorukra oly kényes, amúgy a villamoson, utcán Európa egyik legképmutatóbb/legbunkóbb nemzetére? Nem mondható el. Mert ott ez a nagyon kényes stílus nem jelentkezik, csak akkor ha beszélni kell a semmiről... Ami többek között az időhúzáson felül semmire nem jó...

    Én is megkapom, hogy yayyyy utálom az embereket, meg miért mondok ilyeneket, hát azért mert így van, röviden. Általánosítani nem lehet, de az arányok döntik el, hogy egy ember/cég/társadalom/nemzet mennyire tud előrehaladni. Nem mindegy, hogy ki mit mikot hogyan csinálja... És mennyien...

    Na ezeknek az embereknek általában nincs idejük, nem véletlenül haladnak... És akkor hirtelen nem trollkodás a hozzászólás első mondata... :R

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz mepet #224 üzenetére

    "...Szóval azért ért el vitathatatlan szakmai sikereket, mert bunkó..."

    LOL.

    Idejet nem tudom, mikor lattam utoljara ekkora ferditest es csusztatast. Szerintem fuss neki meg egyszer az ertelmezesnek.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz mepet #224 üzenetére

    "A témaadó cikk az én olvasatomban jelentős részt arról szól, hogy a káromkodós, keménykedős stílus vezetett Linus háttérbe vonulásához.": miután Linus nem vonult háttérbe, így a cikk arról aligha szólhat, az olvasatod téves.

    kivett egy kis szabadságot.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hallador

    addikt

    válasz mepet #224 üzenetére

    A témaadó cikk az én olvasatomban jelentős részt arról szól, hogy a káromkodós, keménykedős stílus vezetett Linus háttérbe vonulásához. Tehát így igenis, most mi pont, hogy a stílusról beszélgetünk.

    Várj ez nem olyan, mint otthon, ha nem tettszik valaki viktátornak, meg nem szépen beszél az emberekhez, akkor félreállítjuk, a szabadság, meg a sunyulás nem ugyanaz, max nálad.

    LOL. Szóval azért ért el vitathatatlan szakmai sikereket, mert bunkó..

    Azért b@zm.... Ez aztán mintapéldánya volt a félrebeszélésnek, nekem az a rémisztő, hogy az olyan felfogásért amit képviselsz fizetnek is... Ezt is csak otthon lehet így...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák