Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    válasz djnice #366 üzenetére

    Szia djnice!
    A két eszköz belső részét nem ismerem, de nyilván összehasonlítottad és úgy van. Én megvettem a Pinnacle csomagot, de az eredeti studiót nem használom, túl bonyolult, sokszor lefagyott, sokmindent még külön meg kellett volna vennem, így csak az asztali boxot használom külön letöltött telepítő driverrel (ami tartalmazza talán a WDM - Windows Driver Modell - részt is), és az említett iuVCR (orosz) progival. Ebben a programban az a jó egy korábbi leírás szerint, hogy „az egyik olyan program -- ha nem az egyetlen --, mellyel kihasználható a bt848/878 chipek teljes PAL felbontása Windows 2000 és XP alatt”. Itt be lehet jelölni a synchronization résznél mind a videó, mind az audió szinkront, de lehet teljes hosszban tartó időelcsúszást is beállítni. Én az audiót szoktam beállítni és ha az eredeti VHS felvételen – mindegy milyen hosszú – nincs szinkron hiba, akkor símán átviszi hangcsúszás nélkül. Ide csak a példa kedvéért említem meg, és nem azért, hogy ajánlom, de ugyanez az egyszerű EasyCap STK 1160-al – ami egyébként nálam jól működik - nem valósítható meg, hiába jelölöm be az audió szinkront, pedig ennek is külön hangcsatornája van. Érdekes módon ez utóbbi a hozáadott Ulead Vid.Stud-val szinkron hiba nélkül viszi. Mindkettőnek önálló hangrésze van és nem a számítógép audió panelját használja, mivel ekkor szokott hamar előfordulni a csúszás, mert csak a művelet végén adja össze a két felvételt.
    Hát az én gyakorlatomból ennyit tudok még kiegészítésként hozzáadni.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák